Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190

Indemnizatie redusa

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA. ati auzit ce vor sa faca astia cu noi? sa reduca pana la un an indemnizatia pt crestere copil sau sa o faca de 600 ron pt 2 ani. ce e de facut?oare chiar nu putem face nimik? o mana de cretini ne pot conduce in halul asta? ce facem cu bb dupa un an? eu nici dupa 2 nu am ce face cu el....

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu am vazut la tv un pic altfel...vor sa reduca timpul de la 2 la un singur an in care se plateste din nou 85% iar la cele cu venituri mici 750 ron minim nu 600 ron cum era pana acum. Nu am auzit ca s ar da 600 ron pe 2 ani...poate nu am fost eu destul de atenta. Si inca o schimbare ... sa dea cate 400 ron si la mamicile care nu au avut nici un venit, nici servici ori nu au cotizat deloc la stat.
    O prostie...astia de la guvern parca fac anapoda toate...mai rau nici nu se putea...parca se intrec in decizii gresite...unde o sa lasam copii la 1an...cand multe dintre noi nu avem unde sa i lasam nici la 2 ani...sper sa nu se aprobe legea.

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Evident o alta ineptie!!!!
    Iar vor fi puzderie de copii ai unor parinti care nu ii fac decat pentru bani, iar eu, care am muncit atat si am platit atatea dari la stat, sa stau un singur an si ala platit prost, si mai trebuie din banii pe care ii muncesc sa mai dau si celor care nu le place munca!!
    Adica, taiem elanul celor care au posibilitati cat de cat sa creasca un copil intr-un mediu prielnic si cu educatie....si lasam prostimea si puturosimea sa faca droaia de copii analfabeti!! Imi pare rau ca trag asa o concluzie de dramatica, dar asa mi se pare, DRAMATIC!!

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Fetelor, am adunat aici toate modificarile pe care le au in plan edilii nostri: https://www.copilul.ro/forum/cafenea...1-a-32929.html

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Sau au ajuns la concluzia ca au nevoie de electorat tamp, needucat, mult si usor de manipulat???????????

Floricica Nou Venita miha_ela85's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    Maryann32, ai pus punctul pe "i". FELICITARI! Normal ca asta vor, de asta si profesorii sunt prost platiti, o tara fara educatie e o tara de nimic!

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    PETIȚIE REALITATEA.NET: Mențineți concediul maternal la doi ani
    PETIȚIE REALITATEA.NET: Mențineți concediul maternal la doi ani. SEMNAȚI AICI | REALITATEA .NET

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Am semnat si voi populariza si eu aceasta petitie!

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    am mai vazut azi la tv si alte variante!!!!
    nu trebuie s ane lasam....sa fim uniti..sa iesim chiar in strada!!ca nu se mai poate!!!putem sa ii dam in judecata!!!pe asta s ebazeaza ca nu o sa fim uniti!!!ca nu o sa facem nimic!!!eu zic sa le aratam ca mamele sunt cele mai puternice!!!
    maryann sunt d eacord cu tine in tot ce ai spus!!!

Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    mi s epare atat de sfidator sa schimbi tegulile in timpul jocului!!!nu am crezut ca pot face asta!!!dar s epare ca in tara asta nu mai exista legi,nimic....EI pot face orice!!!si schimba orice cand au chef!!!
    ei bine si eu nu am chef sa admit asa ceva...asa ca ne vom vedea ininstanta!!!

Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    Citat Postat de elybacau Vezi mesajul
    BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA. ati auzit ce vor sa faca astia cu noi? sa reduca pana la un an indemnizatia pt crestere copil sau sa o faca de 600 ron pt 2 ani. ce e de facut?oare chiar nu putem face nimik? o mana de cretini ne pot conduce in halul asta? ce facem cu bb dupa un an? eu nici dupa 2 nu am ce face cu el....
    ce e d efacut????sa ne unium...sa cautram organizatii ale mamelor!!!am vazut ca partdidul conservator pune avocati gratis la dispozitia mamelor!!!

nu stiu ce cer in schimb dar nu mai conteaza!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari