Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Exclamatie Indemnizatia de cresterea a copilului, in atentia Parlamentului

Premierul Emil Boc a declarat in Parlament ca vrea sa regandeasca indemnizatia pentru cresterea copilului astfel incat "si Romania sa plateasca ceea ce isi permite si Europa sa plateasca".

Nu doar indemnizatia de cresterea a copilului va fi modificata, ci si alte programe sociale. Premierul considera ca trebuie redusa "generozitatea" unor astfel de plati.

Floricica Senior violett24's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    3.323
    Citat Postat de kiddo Vezi mesajul
    Premierul Emil Boc a declarat in Parlament ca vrea sa regandeasca indemnizatia pentru cresterea copilului astfel incat "si Romania sa plateasca ceea ce isi permite si Europa sa plateasca".

Nu doar indemnizatia de cresterea a copilului va fi modificata, ci si alte programe sociale.
    buna
    eu nu am auzit stirea
    despre ce e vorba?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Da si eu am auzit acelasi lucru, vrea din nou sa umble la indemnizatii si la alte programe sociale si spune ca "trebuie redusa generozitatea"

Floricica Cu Vechime Florecita's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2009
    Postari in forum
    6.257
    mai mult decat de la 85% la 70%?
    dar nu era vorba ca reducerea de 15 % se mentine doar in 2010? si ca din 2011 se revine?

Floricica Senior crysha2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2008
    Postari in forum
    4.617
    sa-l ia Draqu pe Boc si generozitatea lor ca furat ei la greu si acum trebuie sa platim noi....niste nenorocitii....

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    problema este ca ei au umblat la banii alocati programelor sociale cu "generozitate"....ca doar nu se retrag Videanu sau Berceanu cu buzunarele goale...din pacate se gandesc chiar sa ridice cota c.a.s -ului de la 10.5% la 14 %...dezastru!!sper sa nu se atinga de indemnizatie,ca oricum au redus-o si daca ramane neschimbata ,am inteles ca si pe 2011 va fi tot de 70 %!!!!tin pumnii guvernului sa cada!!!![pumnii stransi][pumnii stransi][pumnii stransi]

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Parca aceasta indemnizatie ar fi o pomana de la ei si nu noi ne-o platim din banii cu care am contribuit la CAS.
    M-am saturat!!!

Floricica Senior mihaela_74's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2010
    Postari in forum
    3.956
    o bomba sa le punem..sa-i ia naiba de jigodii !!

Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    eu am auzit o stire cum ca arramane cat e adica redusa dar vor sa teduca de la 2 ani la cateva luni maximum un an. sunt niste ...nu am cuvinte.unde naiba sa lasam copiii? stau cresele goale????????? imi vien sa ii gatui cu mana mea! mai vor natalitate , si asa suntem o tara de sclavi, sclavii lor, nu-i impusca nimeni? ce ma freaca pe mien ca e in franta ca ei au numai cateva luni de indemnizatie da ce ei au salariile noastre de kkt? sa nu isi permita bona>? sa alinileze salariile ca de preturi au avut grija ...jigodii

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Citat Postat de crysha2005 Vezi mesajul
    sa-l ia draqu pe boc si generozitatea lor ca furat ei la greu si acum trebuie sa platim noi....niste nenorocitii....
    de acolrd cu tine........................

Floricica Nou Venita ancanaomi's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2010
    Postari in forum
    190
    doamne cat pot fi de nesatui.......

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari