Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ramona30's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    12

Rusinos incercari de a face un banut in plus

buna fetelor...
    tot imi bat capul de ceva vreme, ce as putea face , fiind in concediu maternal, sa mai castig ceva bani, pt facturi sau , de ca nu, pt bebe[babyroll]...
    as fi curioasa ce idei aveti voi...

Floricica Novice goea's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2010
    Postari in forum
    429
    buna ramona30.iti place sa cosi?sau sa tricotezi?ai putea face ceva din asta.de exemplu eu fac goblen(in putinul timp pe care il am).pentru mine e o relaxare si o incantare.am facut vreo 6 tablouri.initial am vrut sa le vand,dar nu m-am indurat.In strainatate mai ales,se iau bani foarte frumosi pe ele.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de goea Vezi mesajul
    buna ramona30.iti place sa cosi?sau sa tricotezi?ai putea face ceva din asta.de exemplu eu fac goblen(in putinul timp pe care il am).pentru mine e o relaxare si o incantare.am facut vreo 6 tablouri.initial am vrut sa le vand,dar nu m-am indurat.In strainatate mai ales,se iau bani foarte frumosi pe ele.
    daca te pricepi, incearca sa faci hainute de bebelusi unicat. se vand bine...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    bun topic... din pacate nu esti singura care ar vrea ceva in plus. asteptam idei de la mamici

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Ooooooooooooo, ce subiect interesant....cui nu i-ar placea niste banuti in plus?!?
    Depinde foarte mult ce stii sa faci, la ce te pricepi.....Mie de exemplu nu imi place sa cos, sunt un antitalent.....dar in timpul concediului de ingrijire a copilului am inceput sa tin contabilitate pentru o firma (ceea ce inainte mi se parea imposibil), pe urma m-am ambitionat, m-am inscris la niste cursuri sa am si diploma necesara, si uite asa, in decursul celor 2 ani m-am reprofilat.

O prietena de a mea a facut un curs de manichiura si acum face maniciura si pedichiura pentru prietene, cunostiinte, la pret mai mic decat cele practicate in saloane.

Ideea e ca daca vrei ceva se poate...dar orice ai incepe presupune un risc, o investitie.....si intai vei considera ca totul e in van, pe urma cand incep sa se vada rezultatele (financiare, bineinteles) s-ar putea sa iti placa si sa continui si dupa ce te reintorci la servici.Mult succes!
    Modificata de diana_andreea; 16.09.2010 la 19:53:37.

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355

Foarte Bine

Am facut si eu cursuri de manichiura-pedichiura si masaj somatic la Christine Valmy, acum vreo 4 ani pe o perioada de vacanta .Le-am facut si eu..sa fie acolo.Sunt recunoscute si international.Acum imi folosesc din plin.Deci...se pot face bani.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari