Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lyalya's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2007
    Postari in forum
    9
    doresc in acest an sa ma duc in vacanta in bulgaria, as dori sa ma ajutati cu impresiile voastre despre litoralul bulgaria pentru a ma ajuta in alegerea plajei si hotelului

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    Noi o sa mergem de Paste si in vacanta, pentru prima data si cu baietelul, in Golden Sands. Eu iti recomand hotelurile Arabella si Bolero, 4*, all inclusive. Doar la astea am mers, despre celelalte nu stiu nimic.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Noi(doar eu si sotul) plecam in week-end-ul urmator in bulgaria, dar la munte, sa ne odihnim putin. De pasti mergem si cu fi-mea si niste prieteni in constantin si elena, la un hotel de 5 stele (grand hotel varna), cu un pret ffff. Bun (dar atentie! Vara preturile la 5 stele se fac pe masura). Noi am mai fost acum 2 ani, tot de pasti, la fostul kempinski din nisipuri. Cazarea e de 5 stele, dar mancarea, nu. Oferta foarte putin variata, se repetau felurile de mancare de la pranz, seara etc. Cam de vreo 3 stele. Insa, fata de romania, raportul calitate-pret e mult mai bun.

Floricica Nou Venita aura74's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2009
    Postari in forum
    3
    www.lagunabeachresort.net
    Recomand acest hotel unde am fost in septembrie 2009. Localitatea este in partea de sud a litoralului bulgaresc in apropiere de Turcia. Totul a fost superb camera, piscina, plaja, orasul, exact ca si in pozele de pe site. Sunt o cunoscatoare a Bulgariei unde am mai fost in 2005 si 2006 dar acest hotel si mai ales orasul este superb. Dezavantajul este ca presupune efectuarea a mai multi kilometrii dar daca veti ajunge acolo nu veti regreta. De asemenea daca va asteptati la un restaurant mare de genul celor tipice in Bulgaria care deservesc hoteluri mari sau grupuri de hoteluri iar acesta este un criteriu decisiv pentru dvs. atunci mai bine nu mergeti acolo. Fiind un hotel de marime medie si restaurantul e la fel. Daca nu sunteti foarte pretentiosi e OK. Camerele sunt imense cu terasa, plaja e OK si aproape de hotel. Orasul e situat pe o peninsula pietroasa cu faleza inalta. Este in genul Nessebar dar mai micut. Am ajuns acolo pentru ca am cautat un loc mai putin aglomerat si mai putini romani. Au fost romani dar cu mult mai putini decat in alte localitati. Va ramane pentru noi ca si prima optiune de vacanta in Bulgaria dar in urmatorii ani dupa ce epuizam alte destinatii in alte tari.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    recomand cu caldura litoralul bulgaresc!pt familiile cu copii albena,pt cei care vor o statiune linistita sa se odihneasca kranevo iar pt cei care vor distractie nisipurile de aur.mare atentie insa cu masinile pe unde le lasati!nu sunt in siguranta nici macar in parcarea hotelului si de acolo se fura .probabil ati vazut cazuri si la tv

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Anul asta voi merge si eu cu fetita. Am inteles de la parintii mei ca este superb. Ei au fost la Albena anul trecut si acum 2 ani. Eu am fost in tara si regret enorm. Acolo stiu cum sa se poarte cu turistii. Hoteluri ai de unde alege si sa stii ca aproximativ toate au sistemul All Inclusive sau Super All inclusive.
    Vacanta placuta

Floricica Nou Venita flitercorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    267
    In sept 2009 am fost in Bulgaria , la Nisipurile de aur, hotel Astera, cu un copil de 3 ani jumate....
    Totul la superlasiv... mancarea, camera mare, curata-vedeam marea din pat,plaja,statiunea.....piscine interioare si exterioare,sala de fitnes, baie turceasca,sauna,parcare pazita non-stop....n-am nimic de spus de rau despre acest hotel
    Daca vrei iti pot da si poze.
    Pe noi ne-a costat 370 de euro ptr 3 persoane cu pensiune completa, super pret!
    Nici mancarea n-am platit-o in banii astia!
    Va recomand agentia de voiaj:Alltour-Bucuresti.

Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    267
    Cum a fost de paste la grand hotel varna? Ptr ca au o superoferta ptr vara lui 2010 suntem interesati sa vorbim cu cineva care a fost acolo. Ptr 7 zile la 5 stele, all inclusive,prin august ajungea la 280 de euro ptr 3 persoane. . . Parca mult prea ieftin sa fie si adevarat. Deci cum a fost?

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Corina, hotelul ala nu e de 5 stele nici de-acum in 2000 de ani!
    Partile bune: fiind un grup cu copii am primit ca bonus apartamente, fooooarte mari si la capitolul curatenie stateau perfect (se schimba si lenjeria de pat zilnic!!); piscina exterioara f. frumoasa, cu paturi cu baldachin si apa termala; loc de joaca cu destule chestii si baby-sitter-ii bine pregatiti.
    Parti negative: hotelul nu prea e nou si se vedea in toate cele, geamurile din lemn, pe alocuri ruginite, se deschid greu; mocheta patata; mancarea de vreo 3 stele si bautura(alcoolica) foarte diluata; in general tot ce intra in all inclusive era de o calitate indoielnica. Nu zic ca nu aveai ce alege de mancare, pt. ca erau si legume crude/fierte, salate, gratar (doar pui,legume si carnati si coada f. mare), dar din ziua a 3a eu am mancat paine prajita cu branza ca mi se scarbise de gustul mancarii lor. Ne-a luat si stomacul intr-o seara ca am mancat doar o zacusca si putina carne.
    Si mai e o problema: statiunea Sf. Constantin si Elena e oribila! Plajele sunt minuscule si parca in ruina (poate si pt ca nu era sezon) si departe de hotel, iar in afara de hotelul asta celelalte sunt si mai vechi.
    Sfatul meu este: NU!

Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    267
    Multumesc pentru promtitudinea raspunsului tau. Banuiam eu ca e ceva necurat la mijloc. . . Prea ieftin ptr 5 stele cu all inclusive=280 de euro ptr 3 persoane pe 7 zile. . . . Eu deocamdata n-am facut nici o rezervare. . . . Am prefera grecia, dar sa vedem pe unde. Pe unde ati mai umblat si recomandati si altora cu copil mic? ? ?

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    in grecia am fost la paralia,dar pe atunci nu aveam copil.de cand il am pe eric nu am fost la mare cu el.
    si turcia este potrivita pt sejururi mai ales daca ai si copii mici.au locuri special amenajate pt ei,baby-sitter,asa ca il poti lasa linistita sa petreci o ora la spa si baie turceasca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari