Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564

Guvernul Boc si motiunea.....

Dupa cum stiti, la aceasta ora in plenul Parlamentului se dezbate cea de a 5-a motiune introdusa de opozitie impotriva guvernului Boc.....Ce parere aveti despre acest lucru? Merita guvernul sa isi continue seria de masuri antipopulare (asa cum le-a numit premierul) in speranta (desarta, dupa mine) de a salva economia nationala? Considerati ca ar fi mai bine sa cada acest guvern care prin aceste masuri radicale lovesc in populatia de rand, pensionari, bugetari, copii?

Pe de alta parte , mitingurile de protest anuntate de liderii sindicali nu au amploarea asteptata...se asteptau cam la 80.000 de oameni, si conform ultimelor cifre sunt in jur de 30.000.

Ce ziceti? Rezista Boc&Co? Ce credeti ca ne aduce ziua de maine?

iubytzik22
    Guest
    Presimt ca la fel va fi...nimic nu se va schimba ca sa se schimbe intai ar trebui sa fie de le deputati, parlamentari pana la presedinte...lucru care la fel va fi...parca vad ca tot Boc va ramane....m-am scarbit atat de mult de tot ce inseamna clasa politica si chiar de asa zisu presedinte incat nimic nu ma mai mira....
    Modificata de iubytzik22; 27.10.2010 la 16:21:06.

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Presim ca la fel va fi...niumic nu se va schimba ca sa se schimbe intai ar trebui sa fie de le deputati, parlamentari pana la presedinte...lucru care la fel va fi...parca vad ca tot Boc va ramane....m-am scarbit atat de mult de tot ce inseamna clasa politica si chiar de asa zisu presedinte incat nimic nu ma mai mira....
    Eu n-as pune pariu ca, daca vine opozitia la putere (presedinte, guvern, majoritatea parlamentarilor), are de unde sa va dea cei 25% din salariu inapoi... Si Obama zicea ca face si drege si - surpriza! - criza exista oricum! Ar fi minunat sa fie asa, ca presedintele/parlamentarii/guvernul sa poata schimba starea economiei in 5 minute cu o bagheta magica...

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Oana, problema este ca in Romania chiar ar putea, daca ar vrea! Sint fonduri UE care zac necheltuite - ar putea ajuta (poate doar putin) dar daca nu se baga nimeni... Oricum ideea e ca sint toti o apa si-un pamint in Romanica.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu zic ca nu cade guvernul...desi mi-as dori sa scapam de Boc dar nici Ponta daca vine nu face mare branza...dar macar e o schimbare si speranta moare ultima. Eu una cand ii vad la tv pe Boc, Udrea sau Basescu imi creste insantaneu tensiunea.

iubytzik22
    Guest
    Din pacate am avut dreptate...la fel va fi ....toate vor ramane la fel...si din nou noi vom plati...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari