Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita terfeaioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124

Exista Iisus Hristos si Sfanta Fecioara Maria?

Va pun aceasta intrebare deoarece in ziua de azi exista foarte multe religii care nu cred ca ar exista Sf.Maria sau a lui Iisus si nici ca au fost pe pamant sa ne mantuiasca.Eu una cred ca exista si ca au facut mult bine pentru noi oamenii si ca au indurat multa batjocura pe pamant,dar nu toti sunt de o parere cu mine ... chear zilele trecute ma contrazicem cu cineva care ii de o alta religie(nu mai stiu care) si zicea ca Maria nu a avut nici o semnificatie si nici un rol important in calea spre mantuire,desi eu cred ca a avut pt ca asa cum eu nu as mai fi azi cea ce sunt fara fetita mea si fetita mea nu ar mai fi fara mine,tot asa nici mantuirea noastra daca nu era Sf.Maria,cred eu ca,nu ar mai fi existat.

Parea voastra care este in legatura cu Iisus si Prea Sf. Fecioara Maria?

Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Aduc in discutie un astfel de subiect pt ca se apropie Sf.Pasti,sarbatoare in care este multa suferinta pt noi oamenii!

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    credinta ce o avem in suflet nu ne o poate lua nimeni,nu conteaza de ce spun altii,daca noi credem in Dumnezeu cu adevarat!!!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Credem cu tarie in el si in maicuta lui
    Modificata de dami28elena11; 01.04.2011 la 19:30:16.

Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Sunt deacord cu voi fetelor,la fel cred si eu ca trebe sa avem credinta:*

oanachampion
    Guest
    Ioana, mi se pare normal ca o persoana de o alta religie sa nu creada in Iisus si Fecioara Maria... Daca ar fi crezut, ar fi fost crestini, nu?
    Personal, nu cred in existenta fizica/istorica (intelegeti voi ce vreau sa zic) a lui Iisus si a Mariei... Pt mine, Iisus este un aspect al Zeului, iar Maria un aspect al Zeitei (un aspect = un mod in care oamenii au incercat sa-si imagineze Divinitatea... bineinteles, apectele difera in fct de religie).

Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Ce sa zic Oana ... fiecare cu religia lui si cu crederile lui

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de terfeaioana Vezi mesajul
    Ce sa zic Oana ... fiecare cu religia lui si cu crederile lui
    Absolut! Si, in cazul asta, nu prea vad ce sens are topicul, dar... ma rog...

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Cred! Cred in Sfanta Maicuta Domnului si in Domnul nostru Iisus Hristos! Dar ce ma macina...de ce ai deshis astfel de topic? Eu una o iau ca pe o bulversare...

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Citat Postat de madalinutzamamy Vezi mesajul
    Cred! Cred in Sfanta Maicuta Domnului si in Domnul nostru Iisus Hristos! Dar ce ma macina...de ce ai deshis astfel de topic? Eu una o iau ca pe o bulversare...
    da Madalina...m-am tot abtinut sa zic..
    ca si topicul cu Iadul si Raiul....no coment....

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Nu trebuie sa te mire si nici sa incerci sa convingi pe cineva de alta religie despre credintele tale.
    E firesc sa aveti pareri diferite.
    Topicul asta ar fi mai mult ca un fel de sondaj de opinie? Puteai sa intrebi cine e crestin si cine nu si astfel aflai cati sunt si care sunt cei ce cred in existenta Domnului nostru IIsus Hristos si a Fecioarei Maria.
    Eu sunt crestin ortodoxa, deci cred.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari