Ultimele discutii din forum
    ANDREEA_23
    Guest

Nelamurit Despre noi femeile

] OK.Unele femei sunt mai rusinoase printre care si eu. Ce facem cand nu suntem pregatite din pc de vedere estetic pt giugiuleala cu sotul? eu am gasit solutia perfecta pt mine si anume epilatul inghinal cu ceara. Voi ce parere aveti? Stiu ca sunt si pareri contrafolosirii cerii deoarece iti poate afecta sanatatea.

lorito
    Guest
    LOL
    Daca doar ma giugiulesc, nu are sotul de unde sti ca sunt sau nu epilata. Si, crede-ma, asta nu mai constituie demult un impediment:)
    Adica daca sunt 3 fire de patrunjel razlet pe tarla, nu ne impiedica nimeni sa dam cu sapa.
    Solutia mea perfecta este epilatorul, desi taaare mi-as dori o epilare permanenta:)

iubytzik22
    Guest
    Eu stiam ca a te giugiuli nu se refera neaparat la a face dragoste cu sotul, sa ii spunem asa ca suna mai frumos....Dar nu vad legatura intre a te giugiuli cu sotul si epilarea inginala...eu una nu suport durerea .....si nu as putea sa apelez la asa ceva....

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    LOL
    Daca doar ma giugiulesc, nu are sotul de unde sti ca sunt sau nu epilata. Si, crede-ma, asta nu mai constituie demult un impediment:)
    Adica daca sunt 3 fire de patrunjel razlet pe tarla, nu ne impiedica nimeni sa dam cu sapa.
    Solutia mea perfecta este epilatorul, desi taaare mi-as dori o epilare permanenta:)
    nu mai pot de rasnici la noi nu mai e un impediment, dar prefer eu fara patrunjel pe tarla (o data mi-a spus ca ii e doar de patrunjel, dar nu am avut rabdare s ail las sa crescapoate totusi incercam o data)
    Cat despre epilat e mult prea dureros pt mine - egal ceara sau epilator... bicul de 2 ori pe sapt e lege la mine

lorito
    Guest
    dar acum e post, merge si fara
    si vb cuiva: de ce ne-am mai maritat?
    sa lasam patrunjelul sa creasca, nu?

Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    ......si daca se pierde mititelul prin patrunjel?Nu ti-e mile de el, saracu`?.....macar o carare, ceva acolo..........Replica sotului: lasa, mai, ca ea nu stie.....

Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    dupa ce ca e ciclop mai e si putin miop .. =))=))=))

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    cam multe complexe...ba ca nu arati cum ti-ai dori, ba ca nu esti pregatita...la varsta ta, ar trebui sa fii mult mai dezinvolta, mai degajata. de fapt, nu cred ca are importanta varsta, firisoarele de par, sunculitele de la burta. trebuie doar sa iti doresti asta, sa te simti in largul tau, sa lasi la o parte defectele... si sa-i dai batai!
    legat totusi de acest subiect, nu cred ca epilarea inghinala o facem pentru sot, ci pentru noi. adica, daca as fi singura, inseamna ca nu m-as mai epila? si mi se pare o chestie prea...programata, in felul in care expui problema. adica e oarecum...aiurea, ma epilez in seara asta, ca stiu ca am program de prostioare, si pe urma nu-mi mai pasa. lasa lucrurile astea sa vina de la sine, incearca sa nu le mai premeditezi atat. sfatul meu...

Floricica Nou Venita lexabebik's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    69
    andreea trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa te placi tu in primul rand...parul zic eu ca nu are nici o legatura....normal ca trebuie sa ne ingrijim si sa nu uitam sa ne aranjam cat de cat,indiferent de timpul pe care il dispunem...bine eu sunt si pasionata de machiaj si ma machiez mereu de placere..acum k am timp:)cand voi avea bebe nu cred ca voi mai avea timp! oricum andreea nu uita ca atitudinea in primul rand este foarte importanta!Si nu mai gandi asa mult mai ales la momentul respectiv...e bine sa nu te gandesti: off mi se vede celulita..sau off nu ii place cum sunt epilata sau alte ganduri de-astea..trebuie sa te lasi dusa de val si sa incerci sa te simti si tu bine:) bafta multa

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    dar acum e post, merge si fara
    si vb cuiva: de ce ne-am mai maritat?
    sa lasam patrunjelul sa creasca, nu?
    DAAA, cam asa e..super spus!!!!!!!!!!!

Insa...e mai frumos ..estetic...comod...fara ..,,ierburi,,:)))))))))))

Sincer, eu sunt..multaaaaaaaaaaaa, am acumulat multe kg,insa..el ma epileaza..din simplu fapt ca fiind gravida,nu vedeam...iar acum ca nu sunt gravida..ca imi place sa ma faca el..:P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari