Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Hai sa enumeram aici motivele care ne fac sa nu raspundem la un topic deschis de cineva (mie mi s-a intamplat de mai multe ori sa nu mi se raspunda)...dar as dori sa nu dam nici un nume aici...doar sa ne spunem motivele atat...si in acest fel, persoana care a adus un subiect nou de discutie sa nu se mai simta "prost" ca nimeni nu-i raspunde...

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Hai sa va spun cateva dintre motivele mele (dar am sa spun si care cred ca sunt motivele altor persoane):
    1. nu stiu sa raspund...subiectul adus in discutie ma depaseste;
    2. stiu sa raspund...poate ca as putea oferi ajutor persoanei in cauza...dar poate ca cineva ar rade de raspunsul meu;
    3.stiu sa raspund...dar sunt atat de prinsa intr-o discutie...incat nu am timp si de alte topice;
    4. nu imi place utilizatorul care a deschis topicul (pt mine acest lucru nu este valabil in niciun caz...dar m-am gandit ca ar putea fi un motiv pt altcineva...)

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Cum v-ati simtit atunci cand zile la rand deschideat topicul si vedeati ca nimeni nu va raspunde?

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Am uitat sa precizez asta: NU MA REFER LA TOPICELE DESCHISE LA BAZAR!!!!!!

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    ...sper sa nu ma lasati chiar la topicul asta fara raspuns....

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    un alt motiv ar mai fi ca multe dintre noi suntem atat de prinse in cluburile pt mamici ( si eu am patit asta).. . nu sunt eu in masura sa spun ca e bine sau rau ...incat nu prea mai scriem si la alte topice...e adevarat sau nu???
    Chiar acum cateva luni o mamica se plangea de acest lucru...ca in cluburile de mamici se discuta uneori lucruri ff importante pt cresterea copilului care ar merita sa constituie in ele insele un topic... Spuneti si voi cine ar citi 100 si ceva de pagini ca sa dea de ce-l intereseaza??/
    Nu stiu daca m-am facut inteleasa aici...

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Da....hai ca am ajuns sa vorbesc de una singura...imi spun si eu frustrarile
    nu vi s-a intamplat si asta...sunt putin off topic...sa adresati o intrebare intr-un topic...si sa se discute dupa postarea voastra ca si cum voi nici nu ati fi existat....am patit-o si pe asta....

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    buna intrebare:
    1. pt. ca n-mi gasesc timp, sunt prea prinsa in discutiile unde intru zilnic;
    2. subiectul a mai fost deschis de "n"ori dar cu alte titluri si am mai raspuns la ele.
    3. mi se par aberante si cu tot riscul am sa dau un exemplu clar: "sunt insarcinata???" Pai cum as putea raspunde eu unei astfel de intrebari??????????????????????????mi se pare cel mai stupid subiect deschis. Pai ori iti faci zeci de teste.................ori unul singur................ori mergi la medic sa-ti confirme sau infirme banuiala.
    4. vreau sa raspund dar ma pierd prin casa cu bebelul:) si pana ajung la calc. subiectul nu mai apare la ultimele discutate si nu stiu unde sa-l caut.
    5. e un subiect prea dureros la care nu pot veni decat cu o incurajare si mi se pare ca cel care a deschis subiectul are mare nevoie de bani pe care eu nu-i pot oferi.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    E ff interesant cum gandeste fiecare...cat de diferiti suntem!! La unele motive chiar ca nu ma gandisem...
    Stii cum poti sa cauti subiectele nou deschis
    Intri in contul tau la forum...si acolo apar ultimele subiecte...parca in partea dreapta sunt..in stanga sunt subiectele la care ai raspuns tu...eu asa procedez

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    hi hi hi...era o intrebare dar ti-ai dat tu seama :"stii cum poti sa cauti subiectele nou deschise??"

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    sunt topicuri pe care nici nu intru ca sunt prea multe cu aceeasi tema....sau titlul e ales prost si nici nu-l deschid...sau daca il deschid si vad o aberatie de intrebare sau parere,nu mai are rost sa raspund!!poate nu avem aceleasi interese si atunci nu-mi mai pierd timpul!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari