Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Ascultati asta.

Floricica Nou Venita Bella89's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    6
    My baby cu siguranta nu o sa asculte manele. Si daca da, ii dau nana!

didi123
    Guest
    De ce asculta copiii manele?
    Pentru ca si parintii lor asculta acelasi gen de muzica, si copilul desigur copie ceea ce face tatal, ori mama sa. Si copiii mai asculta manele pentru ca sunt neprotejati, cand parintii nu-s acasa, pac si manelele, si asta invata de la alti copiii.
    Din manele nu inveti decat: gagici, banii fara numar fara numar, masini, vile, castele, eh. Numai prostii.
    Nu sunt toate manelele vulgare, de prost gust, dar in general sunt mai ales acum, in acesti ani.

didi123
    Guest
    Citat Postat de Bella89 Vezi mesajul
    My baby cu siguranta nu o sa asculte manele. Si daca da, ii dau nana!
    Serios draga? M-ai facut sa rad, prin raspunsul tau. Foarte intelept raspuns, ca altfel nici nu se putea.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Da mai canta lumea manele? Inca mai sunt pe piata?

mother
    Guest
    hihi...
    flora ce mai faci? esti bine?

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    cineva mai sus a zis ca din cauza ca si parintii asculta...de-asta am intrat si eu ...ca sa am aceasta replica...acum adevarul e ca din pacate copiii sunt tentati sa invete mai degraba de la ceilalti...daca in anturajul lor de prieteni se asculta sau daca bona/ educatoarea de la gradinita le introduc astfel de metehne e greu sa ii dezvete parintii...eu cred ca singura solutie este ca de mici sa incercam sa le formam gustul prin carti , filme si muzica de calitate...
    ...aici nu sunt manele ,dar sunt "big brother", celebritati de 2 lei, comedii de lavoar...eu sunt convinsa ca fetita mea care asculta muzica de mica, face balet , merge la teatru la spectacole de calitate, "citeste" carti alese de mine "pe spranceana" si vede desene si comedii de calitate va fi mult mai greu de "dat pe brazda" de adeptii prostului gust ...ca or fi ei manelisti sau fani Jordan...
    Modificata de anacristea; 17.10.2010 la 15:55:37.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nu cred ca educatoarele la orele lor introduc acest gen de... poluare fonica.De la alti copii, da, de la parinti, da, de prin vecini, da, dar nu cred ca de la scoala, de la profesori si educatori.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari