Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 30
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    mother
    Guest
    am si eu curiozitatea care ar fi motivele pt care parintii ofera copiiilor spre ascultare manele....

nicole13
    Guest
    pai, copiii asculta manele pentru ca asta le ofera dragii lor parinti!parintii le ofera copiilor spre ascultare,pentru ca asta-i genul care le place lor!

si tu de ce esti asa curioasa, ce treaba ai tu cu ce asculta altii?

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Buna andreea
    De exemplu baietelului meu mai mult ii place muzika populara si de petrecere,poate din cauza ca nici noi parintii nu suntem iubitori de manele.Depinde de parinti...eu asa cred

Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531

mother
    Guest
    pai depinde de parinti...normal...

dar ce-ti place tie nu tre sa se utilizeze si pt copil....

una e muzica populara si alta manelele... ce invata din manele? sa curga banii, sa fie smecheri, si nu ma stiu ce alte tampenii...

nu gasesc logica pt care lasi un copil sa asculte aberatiile alea de versuri..

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    si eu am o cumplita aversiune fata de manele, dac-as fi in parlament as da o lege pt intrezicerea lor.

din pacate persoanele care asculta manele nu gasesc nimic rau in ele, ba dimpotriva considera ca le face bine si chiar spun ca se relaxeaza cu ea. Doamne, cand vad oameni cu putina carte care asculta astfel de muzica nu-i condamn, ma gandesc ca atata ii duce pe ei capul, dar cand vad familii de intelectuali care asculta manele, imi vine sa le spun vreo doua si cu greu ma abtin.

am niste rude (cumnata si cumnat) carora le plac la nebunie manelele si baietelul lor (de 10 ani) e innebunit dupa ele. suntem oarecum apropiati, ei stiu ca detest manelele, dar n-au nicio greata sa puna manele in prezenta mea. am tot incercat sa-i inoculez copilului (in absenta parintilor) ideea ca muzica aia e pentru oameni fara scoala si fara bun simt, dar n-am obtinul niciun rezultat: el stie ca daca parintii lui asculta acest gen de muzica, inseamna ca e buna.

ce sa mai spun: majotitatea persoaneler cunoscute care asculta manele ma considera FITOASA, pt ca nu imbratisez acelasi gen muzical ca si ele.

mother
    Guest
    de ce asculta adultii ? nici asta nu inteleg... dar oricum ar fi un copil nu tre sa auda de mic ce smecherie e sa ai mertane si gagici si parai...

muzica ritmata e si muzica populara, daca vrei sa ii dai muzica ritmata...

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    "da si ce daca asculta manele??ce aia nu mai e muzica??sa invate de mic sa fie smecher!!"=replica unui parinte atunci cand am intrebat de ce isi lasa copilul sa asculte manele!!
    pe mine nu ma deranjeaza atata timp cat nu sunt obligata sa ascult,nu am nicio melodie de genul asta in casa.......copilul meu asculta muzica pentru varsta lui ,gen cutiuta muzicala si alte "cutiute".......e adevarat ca nici eu nu ascult absolut deloc muzica clasica si poate totusi baiatului meu i-ar placea,sau manele si poate lui i-ar placea........dar acum, cat timp pot, asculta ce ii "bag eu pe gat"!!!!mai tarziu mai vedem........poate as accepta mai repede manele decat Sepultura,Ac&Dc si alt hard rock........

Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Eu nu cred ca trebuie "condamnate"persoanele care nu asculta manele,mai demult mai erau cateva manele frumoase dar in ziua de astazi nu auzi decat bani si femei,nimic altceva.Eu sincer sa spun nu suport aceste versuri:Curg bani si femei!K numai asa ceva auzi,dar fiecare cu parerea lui...

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    mie muzica populara sau lautareasca romaneasca imi place f mult. dar manele sunt cu totul altceva. manelele au fost create special pt ca unele persoane sa scoata bani de pe urma naivitatii altora. manelele cu greu pot fi numite muzica, "autorii" lor preiau melodii din repertoriul altora pe care le prelucreaza putin si pun niste versuri de te doare mintea...

am ascultat odata o manea (in maxi-taxi) de atatea ori, incat mi-a ramas inoculata in cap. va reproduc si voua versurile:
    "de mic copil eu cand m-am nascut
    eu am avut tot ce mi-am dorit
    am avut bani, am avut si dolari,
    dar si o mie de dusmani"

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    mai da' fitoasa mai esti!!!
    cand vin si ei pe la tine baga un cd cu un cor de copii,da-l la maxim si lasa-l sa cante pana pleaca!!

+ Raspunde
Pagina 1 din 30
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari