Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567

Cum procedez pentru a intenta divort?

Buna ziua. Locuiesc in grecia si doresc sa doresc sa divortez. Dar nu stiu cum sa procedez, unde sa apelez. De unde sa incep. Eu pe 7iunie plec in romania ,dar nu vreau inca sa afle ca m am hotarat sa fac acest pas, pentru ca merg singura in ro. si nu vreau sa ii treaca prin cap sa de-a la parasire de domiciliu. Mai rau este ca nu pot sa i au fata, este o persoana recalcitranta si stiu ca o sa am mari probleme cu el. dar numai vreau sa ramanem impreuna, cine stie mai multe si ma poate indruma ce as putea face . multumesc mult.

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Am observat ca nu m am exprimat corect in titlul subiectului si nu stiu sa il schimb. daca se poate modifica de la administrator va rog.

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Numai cand ma gandesc la cea mica si prin ce urmeaza sa treaca ma cutremur. Esti sigura ca este ceea ce-ti doresti si nu este doar o perioada plina de suparari,iritabilitate si neliniste?

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de Musette Vezi mesajul
    Numai cand ma gandesc la cea mica si prin ce urmeaza sa treaca ma cutremur. Esti sigura ca este ceea ce-ti doresti si nu este doar o perioada plina de suparari,iritabilitate si neliniste?
    pai alte utilizatoare care ma stiu de ceva vreme stiu ca norisorii n au aparut de azi , de ieri. Daca am mai avut rabdare si am ajuns pana aici tot ptr ea am facut-o. Dar el nu intelege nimic, pana si mama a ajuns sa fie de acord ca mai bine ar fii sa divortam ca n ai cu cine sa te intelegi. Cu nervii sunt la pamant,avem destule probleme care el le trateaza cu superficialitate.vreau sa fac acest pas,problema e ca nu stiu cum sa procedez.
    Modificata de georgiana20; 30.05.2012 la 14:14:58.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sa stii ca si eu am fost la un pas dar ne-am impacat,si uite acum regretam enorm.am stat de vb frumos,fara tipete,fara copil langa noi,la un suc.ne-am spus tot ce aveam pe suflet,si in timp sau rezolvat toate.au mai ramas certurile ca in orice familie.gandestet mai bine.stii ce sa faci ca sa iti dai seama cum e mai bine?asta ma invatat mama,stai si gandeste-te bine cum e fara el,cum ii este fetitei fara el,cum vei fii tu fara el

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    EU stiu ca fara el mi ar fii foarte bine. Dar problema e ca nu este o persoana care sa intelegi omeneste, Cum se enerveaza tipa, amenint ca nu ii pot lua fata si chestii de genul asta. presupun ca si fetei ii e mai bine sa fim despartiti decat impreuna. Zic asta ptr ca pe zi ce trece se mareste si intelege mai mult .

miki00
    Guest
    Sotul tau e cetatean grec, nu? Depinde de locul in care a fost incheiata casatoria, din cate stiu.In orice caz, gandeste-te bine inainte de a face pasul asta fiindca pana sa divortezi vei trece prin momente grele si pentru tine si pentru copilul tau.

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de miki00 Vezi mesajul
    Sotul tau e cetatean grec, nu? Depinde de locul in care a fost incheiata casatoria, din cate stiu.In orice caz, gandeste-te bine inainte de a face pasul asta fiindca pana sa divortezi vei trece prin momente grele si pentru tine si pentru copilul tau.
    Da este cetatean grec si casatoria a fost incheiata aici in anul 2009. Eu stiu ca va fii greu si deaia am tot amanat momentul. Dar nu cred ca mai pot in situatia asta. Trebuie sa fac ceva,daca de acum sa deteriorat in felul asta casnicia noastra, nu vad un "viitor apropriat" impreuna. sub nici o forma.

Floricica Cu Vechime alexbia's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    5.712
    eu am inteles ca actele de casatorie din strainatate nu sunt recunoscute si in romania...cn stie mai bn ma poate contrazice....eu sunt in anglia si am vrut sa fac aici starea civila(partenerul tot roman este)si ni s-a spus de la primaria orasului in care locuiesc ca actul de casatorie e valabil doar pe teritoriul angliei...eu pe cea mica am nascuto aici si acum sunt nevoita sa ii schimb certificatul englezesc cu unul romanesc si multe altele...dar cred ca daca casatoria a fost incheiata acolo si nu are nici o legatura cu tara noastra ar trebui sa te duci acolo la tribunal si sa vb...

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Bravo Giorgiana,esti curajoasa.Eu stiu ca erau probleme,ca te vaitai tu de ceva vreme.Acum esti tanara ce rost are sa iti strici tineretea langa cineva care nu te merita.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Bravo Giorgiana,esti curajoasa.Eu stiu ca erau probleme,ca te vaitai tu de ceva vreme.Acum esti tanara ce rost are sa iti strici tineretea langa cineva care nu te merita.
    Serios? Pai legea greaca protejeaza cetateanul grec. Cine ii da ei copilul?

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari