Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danna_14's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    8
    Sunt o tanara mamica din Bucuresti cu un prichindel de 1 anisor si 3 luni..as vrea sa ma intorc la servici, dar nu tot acolo unde am lucrat inainte....Cum procedez pentru a incheia relatiile cu fosta firma pentru a merge la actuala avand in vedere ca eu inca sunt in concediul pentru ingrijire copil? Care sunt pasii de urmat (daca ma poate ajuta cineva)pentru a-mi recupera cartea de munca si incheia contractul?

Multumesc

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    eu cred ca trebuie sa mergi la firma la care ai lucrat si sa te disponibilizeze ei...desi legal n-ar trebui s-o faca, ptr ca daca-ti depui tu demisia, nu mai poti beneficia de acel milion care se da ptr intoarcerea la activitate...daca nu doresti milionul de lei...iti dai demisia, cartea de munca se incheie si se reia la firma la care vrei sa te angajezi....

Guest
    pt ca vechea firma sa-ti poata incheia cartea de munca trebuie sa iti dai demisia de la ei si sa semnezi noul contract cu noua firma . de asemenea trebuie sa anunti la serviciul social (unde ti-ai depus dosarul pt concediu) ca te intorci la munca incepind cu data de .?. de stimulent vei beneficia pt ca te intorci la servici inainte de cei 2 ani , chiar daca iti schimbi locul de munca. firma nu te poate da afara (disponibiliza) cat timp tu esti in concediu !

Floricica Nou Venita eliza22's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2009
    Postari in forum
    2
    buna din cate stiu ca sa te intorci sa lucrezi in alta parte trebuie sa astepti 2 ani,poti lucra in alta parte dar numai la negru,fara carte de munca.altfel nu ai cum,asa stiu eu,tu mai informeazate,succes

Floricica Nou Venita bacoli's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2009
    Postari in forum
    10
    Am si eu o intrebare, cum pot aflu cum se posteaza bebelusul zilei?sau cum se procedeaza ca nu m-am prins deloc[ajutor comunitate) Va multumesc!

Floricica Senior krissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2008
    Postari in forum
    3.803
    Buna. asta scrie in regulament: http://www.copilul.ro/forum_Regulament_pentru_Imaginea_zilei_4687.html

Floricica Nou Venita bacoli's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2009
    Postari in forum
    10
    Merci Cristina! Apoi am rasfoit mai acest sitte si am gasit.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari