Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121

Creditam E-ON gazul!!!???

Astazi am primit a 2-a factura la gaz,cica cea de "regularizare" dar surpriza.indexul meu arata 5257 iar la ei in prima factura apare 5265 si acum la cea de -a 2,asa zisa regularizare apare 5505.

ce regularizare cand intre citirea lor si indexul meu de acum exista o diferenta de 248?

Mai exista cineva intr-o situatie asemanatoare?

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Inca nu am patit asa ceva..insa am avut probleme cu citirea acum 2 ani...degeaba plateam omul care vine sa citeasca*(e trecuta in factura...ca nu vine degeaba..) ca citea tot anapoda,asa ca sotul ..si-a facut drum catre E-On cateva luni bune cu citirea dupa el...am facut si plangeri...apoi dupa catva timp au introdus regularizarea la 3 luni...plus o citire..
    De ex acum am primit si noi factura : regularizare pe 3 + citirea pe o luna =170..la o garsoniera...:( asta e

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de alinna Vezi mesajul
    Astazi am primit a 2-a factura la gaz,cica cea de "regularizare" dar surpriza.indexul meu arata 5257 iar la ei in prima factura apare 5265 si acum la cea de -a 2,asa zisa regularizare apare 5505.

ce regularizare cand intre citirea lor si indexul meu de acum exista o diferenta de 248?

Mai exista cineva intr-o situatie asemanatoare?
    Si nu ai cum sa mergi la ei cu citirea contorului tau si sa-ti anuleze factura?
    Eu asa fac cand e o diferenta asa mare....ma duc cu numerele citite de mine in ziua respectiva si-mi anuleaza factura....in 15 zile imi vine alta cu pretul corect.

cristina elena
    Guest
    Alina asa au patit si parintii mei.
    S-a dus mama si le-a facut 'scandal', nu era nici un bai ca au bagat din burta ca doar tot consumau pana la indexul respectiv candva.
    Dar a facut reclamatie, sa vina sa vada indexul real si vreo 2 luni n-au mai platit, pana a ajuns contorul la zi.
    Le venea factura cu minus.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari