Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Copil marginalizat

Nu stiu daca subiectul urmator isi are locul aici,daca nu, rog moderatorul sa ii schimbe locul.Mi-am promis mie ca nu o sa mai incerc sa deschid noi subiecte si o sa stau pe margine ca un copil cuminte,dar iar am asistat la o scena urata,zic eu,si simt nevoia sa va spun si voua.Pe scurt:copil(baiat,)clasa 7, toata clasa pleaca intr-o excursie de cateva zile,el nu merge(situatia materiala precara nu ii permite,tatal pensionat,mama somera)copilul este premiant cu toate greutatile prin care trece,la intoarcere dirigintele il scoate in fata clasei si il,,ia la misto,pe romaneste,ca nu a avut bani sa mearga.Cam atat,ar fii ceva de comentat,voi ce ziceti?

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    BUna! Binenteles ca sunt multe de comentat pe marginea acestui subiect! Tu ai fost martora acestui episod sau ti-a povestit copilul tau? Daca eram prezenta il luam si eu la "misto" pe profesorul respectiv!!! Sa vad daca il tine "istetimea" si in fata unui adult... Profesorul este de 2 bani, trebuie tratat ca atare, adica exclus din invatamant, foarte serios vorbind! O sesizare la conducerea scolii trebuie facuta oricum....probabil ca masuri prea aspre nu vor urma!:( Copilul respectiv poate suferi traume psihice in urma acestui "misto", mai ales ca vine din partea celui care ar trebui sa-l aprecieze, sa-l indrume si sa-i formeze in oarece masura, caracterul....PACAT!

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Te doare inima! Un profesor cu suflet ar fi facut o cheta, o strangere de fonduri ceva, sa fi mers si cel fara posibilitati in excursie. Dar...la asa profesori, asa educatie! Sa nu ne mai miram ca avem tot felul de modele la TV. Le avem si in scoala!

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    Te doare inima! Un profesor cu suflet ar fi facut o cheta, o strangere de fonduri ceva, sa fi mers si cel fara posibilitati in excursie. Dar...la asa profesori, asa educatie! Sa nu ne mai miram ca avem tot felul de modele la TV. Le avem si in scoala!
    S-a incercat asa ceva,dar copilul s-a simtit oarecum umilit si nu a vrut sa mearga(mentionez ca au incercat colegii baiatului sa stranga bani).Nu am fost eu martora evenimentului,ca daca eram eu il luam la palme pe ,,prof"

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Un imbecil! Daca parintii n-au avut posibilitatea sa-l lase in excursie este strict problema lor.Cata minte sa ai ca sa-ti bati joc de un copil?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    pacat de copilasul acela care o sa isi piarda increderea in el,fiind luat la misto si fiind marginalizat

siminaa
    Guest
    Groaznic !! sa dea Dumnezeu ca acel copil sa ajunga ceva mare si atunci cand o sa fie sa poata sa il ia si el la misto pe acel profesor !!! ala numa profesor nu e !Trebuia sa se duca tatal copilului saºl scoata si pe diriginte in fatza clasei si saºi dea o lectie !! sa vedem cum ar fi reactionat !! nenorocitul

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Interesanta poveste, ai putea sa dai sursa te rog, daca a fost mediatizata? Acest incident ar trebui mediatizat.
    Modificata de Foxman8472; 12.06.2012 la 11:16:14.

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Citat Postat de Foxman8472 Vezi mesajul
    Interesanta poveste, ai putea sa dai sursa te rog, daca a fost mediatizata? Acest incident ar trebui mediatizat.
    Din pacate incidentul cu pricina nu a fost mediatizat,intamplarea respectiva s-a petrecut intr-o scoala din mediul rural,si ca sa sesizezi conducerea scolii,cum spunea cineva,nu vad scopul,directoarea scolii este nasa dirigintelui in cauza.

Floricica Cu Vechime alexbia's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    5.712
    asta dovedeste cata "scoala" are profesorul respectiv....pacat ca in zilele noastre se intampla lucruri de genul asta...el ca diriginte/profesor in loc sa ii invete pe copii ce e bn el ii ia la misto...dar el daca are copii si unul din el este luat la misto oare cum ar reactiona....

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Suna foarte aiurea totul. Sa-l iei la misto pe copil cum? Ca n-a avut bani sa vina si el in excursie? Ca e sarac?

Nu stiu ce o fi in capul profesorului ala.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari