Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de diana_andreea Vezi mesajul
    Deci o recapitulare scurta...nu umilinte, nu jigniri, mereu cochete, n-avem voie aere, bilute, aranjat chiloti, sutien in public, machiajul ni-l facem de acasa......am uitat ceva?
    Da! Ragaiala zgomotoasa si mai ales in public.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Sa inteleg ca ragaiala discreta e permisa? daca da...atunci si fasaiala , tot discreta bineinteles, ar trebui trecuta cu vederea....:))))))))))))))

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Mai fetelor, dar noi chiar nu avem voie sa facem nimic!?Hi,hi,hi,hi
    Daca s-ar deschide un topic cu `Ce au voie sa faca femeile?` oare ce am scrie?....

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    cica depinde de tara in care traiesti ...
    in tarile nordice tufla sub brat e la mare cinste ... :)))
    Hehe, eu am fost la plaja in Norvegia si nu am vazut pe nimeni cu pajiste sub brat. Poate s-o purta acum, iarna, ca tine de cald. ;)))

sun2shine
    Guest
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Mai fetelor, dar noi chiar nu avem voie sa facem nimic!?Hi,hi,hi,hi
    Daca s-ar deschide un topic cu `Ce au voie sa faca femeile?` oare ce am scrie?....
    E vorba de ceva ce nu au voie sa faca femeile nu ca interdictie ci in a nu face prostii mai maari decat le pot duce!
    Modificata de sun2shine; 16.02.2011 la 21:27:39.

Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Eu ma gandesc la femeile care dupa ce apare copilul isi uita de indatoririle de sotii, de parca daca esti mama, adio viata intima. Cum Dumnezeu sa nu faca spume barbatul?

O alta chestie pe care n-ar trebui s-o faca ar fi acceptarea unor defecte de-ale partenerului de la inceput in ideea ca se va schimba el pe parcurs. Putini sunt cei care se schimba.
    Modificata de niconor; 16.02.2011 la 21:38:44.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Citat Postat de mama leone Vezi mesajul
    Fara suparare, insa tu de la bun inceput ai o conceptie gresita despre casnicie.
    Intr-o casnicie nici femeia si nici barbatul nu trebuie sa le faca pe toate, ca de-aia exista notiunea de impartirea sarcinilor.
    Iar daca tu intr-adevar ai zile cand tu le faci pe toate, sincer imi pare rau de tine.

Si sa stii ca exista barbati care pot sa faca si cumparaturi si mancare si spalat vase/haine, si avut grija de copil, etc. si mers la munca. Insa nu pe toate, fiindca revin la ideea expusa mai sus.
    Poate ai dreptate...insa nu in totalitate...nu am o conceptie atat de gresita despre casnicie...doar ca intradevar sunt zile din acestea..oricum sotul face o maioneza sa o tai cu cutitul, creme la prajituri,spala geamurile cand am nevoie, bate covoarele,aspira sambata(iar eu pregatesc masa pt wee-kend)..iar la capitolul plati taxe, rate:(, el se duce peste tot...Oricum poate m-am exprimat gresit,insa voi lua aminte cuvintele tale:)
    Multa sanatate

Niciodata sa nu ...te scarpini...(am vazut o doamna la minijup...probabil atunci se epilase jos..:P)
    Niciodata sa nu stai cu picioarele desfacute in public(cum stau barbatii)

Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Apropo de femei betive, in Norvegia e normal sa vezi pe strada femei baute. Aici bautura e f scumpa si se gaseste numai in orasele mari intr-un magazin special, doar berea si bauturi f slab alcoolizate se gasesc in supermarchet si se vand numai intr-un anumit interval orar.
    In cursul saptamanii nu se bea, dar sambata seara se aduna la cineva acasa (caci la restaurant sau bar e f scump) si beau pana cad late. Am fost cu sotul la o petrecere (mixta- barbati si femei) si niste cucoane casunasera pe mine sa ma imbate, bineinteles ca am baut un pahar de vin toata noaptea, dar ele erau prastie pe la 3 cand ne-am despartit. In general dupa o petrecere de-asta acasa se duc la un bar la un karaoke, o bere dupa vodca si uneori se intampla sa se combine cu careva la intamplare iar cand se trezesc dimineata descopera cu stupoare:" ups, asta nu-i barbate-miu". Si-uite asa e gata divortul.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de niconor Vezi mesajul
    Apropo de femei betive, in Norvegia e normal sa vezi pe strada femei baute. Aici bautura e f scumpa si se gaseste numai in orasele mari intr-un magazin special, doar berea si bauturi f slab alcoolizate se gasesc in supermarchet si se vand numai intr-un anumit interval orar.
    In cursul saptamanii nu se bea, dar sambata seara se aduna la cineva acasa (caci la restaurant sau bar e f scump) si beau pana cad late. Am fost cu sotul la o petrecere (mixta- barbati si femei) si niste cucoane casunasera pe mine sa ma imbate, bineinteles ca am baut un pahar de vin toata noaptea, dar ele erau prastie pe la 3 cand ne-am despartit. In general dupa o petrecere de-asta acasa se duc la un bar la un karaoke, o bere dupa vodca si uneori se intampla sa se combine cu careva la intamplare iar cand se trezesc dimineata descopera cu stupoare:" ups, asta nu-i barbate-miu". Si-uite asa e gata divortul.
    ha,ha,super tare Nico!deci au si nordicii hibele lor,scapa ca vaca-n papusoi ca sa zic asa!

sun2shine
    Guest
    Citat Postat de niconor Vezi mesajul
    Eu ma gandesc la femeile care dupa ce apare copilul isi uita de indatoririle de sotii, de parca daca esti mama, adio viata intima. Cum Dumnezeu sa nu faca spume barbatul?

O alta chestie pe care n-ar trebui s-o faca ar fi acceptarea unor defecte de-ale partenerului de la inceput in ideea ca se va schimba el pe parcurs. Putini sunt cei care se schimba.
    Asta-i de-adevaratelea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A se lua seama!

cristina elena
    Guest
    Ce nu trebuie sa faca o femeie niciodata?!...Sa nu se uite in curtea alteia.
    Zic eu indiferent ca femeia e solo sau maritata, dupa ce-i maritata cu atat mai mult, sa nu ravneasca niciodata la barbatul alteia.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari