Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    de fapt cred ca toate mamele ar face la fel

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    si pe mine s-a oferit sa ma ajute mama si chiar si tata, mi-a zis sa ma duc la el cu fata si in cazul unui divort ma primeste cu copii, are destul loc.
    vb si cu un avocat, bine ca nu s-a ajuns acolo.

mischa2000
    Guest
    asta e cel mai important lucru ...
    daca parintii inteleg si te primesc e foarte bine ...
    daca stai cu el ... doar de gura lumii ... asa ca s afii maritata ... naspa ...

iubytzik22
    Guest
    [QUOTE=bubu24;2478904]sa nu uitam niciodata ca suntem mame si asta inseamna sacrificiu....parerea mea[/QUOT
    Te referi la faptul ca noi femeile trebuie sa ne sacrificam pt copii si sa suportam tot felul de umilinte?Mai cunosc pe cineva care tot asa gandeste daca esti femeie trebuie sa faci totul in casa, sa te sacrifici ca sa nu isi piarda copilul tatal...ca de-aia ne-am nascut sa suferim...exact asa mi-a zis cineva apropiat mie...Ca eu ca femeie trebuie sa stau dupa fundul sotului...sa pun masa, sa fac mancare, sa fac curatenie sa mai si muncesc...daca se poate sa stau si langa barbat sa manance da sa ii suflu in mancare nu vrea? Plus ca barbatul aduce bani in casa si de-asta noi trebuie sa facem totul si sa ne ocupam de casa. Da chiar trebuie sa ma multumesc cu mai putin, si sa nu am putina demnitate in mine? Am ramas masca, tocmai de-asta nici nu vreau sa mai aud vreodata ca femeia trebuie sa sufere...pt ce? Ca doar nu iti ridica nimeni vreo statuie speciala, pana la urma si la copil la fel...Ce o sa imi multumeasca vreodata ca m-am sacrificat pt el si am stat cu tasu? Nu cred.El pleaca si eu raman cu regrete.
    Modificata de iubytzik22; 16.02.2011 la 14:47:59.

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    iubytzik22 daca privesti pe pagina anterioara vezi la ce m-am referit...eu nu gandesc asa dar din pacate sunt multe femei care asa gandesc...copii nu o sa ne multumeasca niciodata

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Am o prietena cam speriata de sotul ei care cand intra in casa mai mai ca nu ia mobila la rand cu degetul sa vada praful....Atarna un fir aproape invizibil de panza de paianjen undeva intr-un colt al camerei.L-a dat jos imediat pe motiv ca-i face observatie sotul daca vade....Ea nu poate sa stea la o cafea cu o vecina, pe motiv (invocat de sot) ca are doi copii de ingrijit si daca sta la taclale nu se poate ocupa de ei....

nicole13
    Guest
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Am o prietena cam speriata de sotul ei care cand intra in casa mai mai ca nu ia mobila la rand cu degetul sa vada praful....Atarna un fir aproape invizibil de panza de paianjen undeva intr-un colt al camerei.L-a dat jos imediat pe motiv ca-i face observatie sotul daca vade....Ea nu poate sa stea la o cafea cu o vecina, pe motiv (invocat de sot) ca are doi copii de ingrijit si daca sta la taclale nu se poate ocupa de ei....
    ei na,i-as zice sa-l dea el ca eu n-ajung si mai am si rau de inaltime...

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    cred ca as face cu nervii sa am un sot asa...o singura data in trei ani de cand suntem impreuna sotul meu mi-a spus intr-o seara sa spal vasele si i-am spus ca nu am chef atunci si daca nu ii convine sa se duca sa le spele singur...nici ca mi-a mai zis ceva legat de tema asta...

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    mai am eu o verisoara careia sotul ii ridica covoarele sa vada daca a stres praful pe sub ele.........parca am fi in alt secol...ma depasesc chestiile astea

sun2shine
    Guest
    Fetelor vad ca discutia a luat-o iar spre avort si abuz....ia sa vedem daca putem sa o luam pe calea cea dreapta....

Nicioadata sa nu isi aranjeze chilotii in public!

mischa2000
    Guest
    pai la avort ... cum nu ... mereu se sparge gheata ... :))

da' sutienul e voie?
    tocmai am vazut o faza de asta ... o grasa isi aranja dotarea pe ring in timp ce dansa ... daca era mare se masa cu tsunami ... esuau balenele pe mal....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari