Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    eeeeeeeeee nicole nici chiar asa

nicole13
    Guest
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    eu nu ma refeream la problema asta.....dar cunosc foarte multe cazuri care de dragul copiiilor stau si mai rabda si cate o pamla si cate o jignire,sunt multe femei care si-o iau pe cocoasa odata si nu iau nicio masura doar pt simplu fapt ca au un copil...nu este cazul meu... slava domnului sotul meu nu este asa.....(pana acum...ca nu se stie niciodata )..,,, sacrificiu,,, ma refeream la faptul ca poate nu ai tot timpul necesar pt tine, sa te aranjezi tot timpul,sa iti cumperi ceva pentru tine....mai uitam de noi pentru micutii nosrti

e-adevarat ce spui tu,din pacate sunt foarte multe femeie care fac compromisuri de dragul copiilor!n-ar trebui sa fie asa si acu' lucrurile s-au si simplificat,te duci la notar si bey,bey batausule!

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    nu a mai dat pentru ca a fost chemat la politie si i-am spus ca voi pleca cu prima ocazie cu care repeta cea facut.
    l-am iertat dar inca nu am uitat desi au trecut 2ani de atunci. sper din tot sufletul sa nu mai faca asta niciodata, i-am mai dat o sansa pentru copii si de ce sa nu recunosc pentru ca-l iubesc, desi cand a dat in mine l-am urat.
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    adica stai sa o iei pe cocoasa doar pentru ca ai facut un copil cu respectivul?
    sa fim serioase ....

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    mamica 1 nu te acuza numeni cu nimic pe tine,bravo ca ai avut curaj sa continui si sa ii dai inca o sansa sotului tau...nu stiu cum as reactiona in aceasta situatie....sincer

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    never say never ....:)))))))
    .................
    DA!

In ceea ce priveste faptul ca nu putem fi intodeauna mama si sotie..e ceva normal!!!

Insa sa nu uitam ca noi femeile prin natura noastra ..cam putem sa le facem pe toate..chiar daca nu vedem atunci...ganditi-va putin, aduceti-va aminte de...ziua de ieri..de sapt trecuta..: nu cumva avut grija de copil(tot ceea ce implica o grija,nu dau ex), ati facut mancare, curat, spalat vase, haine,poate mers la munca,cumapraturi...iar seara in pat ..poate poate ati fost si ..amanta(cum se spune:P)..Ei sa stiti ca eu mai am zile din aceastea...in care le fac pe toate!

In schimb un barbat...hmm...nu exista sa faca de toate!!Cel putin nu cunosc eu!

Niciodata sa lasi pe maine ce poti face azi(mai ales daca ai un copil..doi)!
    Niciodata sa nu ascunzi lucrurifata de sotul tau(exceptie fac ...maruntisurile..:D cat a costat fusta asta?ei...o nimika toata..:)))
    Niciodata sa nu te minti pe tine ca femeie,adica sa te accepti asa cum esti, insa pe alocuri sa te corectezi pt tine in primul rand , apoi pt sot,prieteni,etc

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    eu nu ma refeream la problema asta.....dar cunosc foarte multe cazuri care de dragul copiiilor stau si mai rabda si cate o pamla si cate o jignire,sunt multe femei care si-o iau pe cocoasa odata si nu iau nicio masura doar pt simplu fapt ca au un copil...nu este cazul meu... slava domnului sotul meu nu este asa.....(pana acum...ca nu se stie niciodata )..,,, sacrificiu,,, ma refeream la faptul ca poate nu ai tot timpul necesar pt tine, sa te aranjezi tot timpul,sa iti cumperi ceva pentru tine....mai uitam de noi pentru micutii nosrti
    A, pai de ce nu zici asa?.....Ma zburlisem.

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de mamica1 Vezi mesajul
    nu a mai dat pentru ca a fost chemat la politie si i-am spus ca voi pleca cu prima ocazie cu care repeta cea facut.
    l-am iertat dar inca nu am uitat desi au trecut 2ani de atunci. sper din tot sufletul sa nu mai faca asta niciodata, i-am mai dat o sansa pentru copii si de ce sa nu recunosc pentru ca-l iubesc, desi cand a dat in mine l-am urat.
    in ceea ce priveste nu pot spune decat ca esti norocoasa pentru ca nu a mai dat ...
    dar de obicei ... prima palma inseamna doar inceputul.

multe femei considera casnicia o masinarie care isi satisfaca sotul si atat ...
    deci TREBUIE neaparat sa ai casa ingrijita, mancarea facuta ... etc ...

ca daca nu ... bang bang apare sotul ...

de ce multa lume gandeste asa?

de ce sunt lasati sotii sa devina BAU BAU?

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    din pacate asa este multe dintre noi transformam casnicia poate in povara vietii noastre....lasam sa dispara acel sentiment de iubire care candva lega doi oamneni... mama mea a suferit foarte mult...tata nu venea acasa,bea,o batea...nu a plecat de la el a indurat ani si ani iar acum este bolnava cu inima..intradevar nu mai au probleme , acum este ok...dar parca degeaba daca in anii de inceput nu este frumos..si stiti ce este cel mai grav ..am intrebat-o de ce a stat si a suferit....,, pentru tine si fratele tau,,,,a fost raspunsul..nu mi-a picat bine

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    da am avut noroc....in schimb mama a indurat 16ani, pt noi...asa mi-a spus cand am intrebat-o si taica-miu o invinetea, nu-i dadea 2palme cum am luat eu...l-a parasit de 6ani, e plecata in italia si e linistita.....vazand ce a indurat ea mi-am jurat sa nu accept asa ceva.
    sotul meu nu e om rau ma ajuta foarte mult, crestem copiii singuri, ma gandesc ca a avut o clipa de nebunie...nu e BAU BAU ca daca nu am chef sa fac curatenie sau mancare nu se supara...pregatim ceva rapid si gata.
    cat despre cele care stau si suporta asa ceva zilnic, ma gandesc ca poate daca au crescut asa ca mine, au vazut asta zilnic efectul a fost sa li se para ceva normal, adica femeia sa indure, sau depind 100% de sot.
    in ceea ce priveste nu pot spune decat ca esti norocoasa pentru ca nu a mai dat ...
    dar de obicei ... prima palma inseamna doar inceputul.

multe femei considera casnicia o masinarie care isi satisfaca sotul si atat ...
    deci TREBUIE neaparat sa ai casa ingrijita, mancarea facuta ... etc ...

ca daca nu ... bang bang apare sotul ...

de ce multa lume gandeste asa?

de ce sunt lasati sotii sa devina BAU BAU?

mischa2000
    Guest
    da ... dar sa imi spui daca ar fi si la tine in casnicie la fel ... mama ta nu ti-ar spune ... divorteaza ca mai bine te ajut eu?

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    in cazul meu sigur asa ar face mama

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari