Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    sun2shine
    Guest

Ce nu trebuie sa faca o femeie niciodata!

Cred ca sunt destule lucruri pe care nu trebuie sa le faca o femeie.
    Ia sa le scriem incepand fraza cu :niciodata.
    Niciodata sa nu te duci la culcare machiata.....mai ales cand dimineata tre sa dai ochii cu cel cu care ai dormit..
    Nicodata sa nu iti cumperi lenjerie intima de la un magazin second.....
    Si lista poate continua cu ideile fiecareia!
    Modificata de sun2shine; 16.02.2011 la 02:14:24.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Eu zic ca niciodata sa nu spui niciodata...
    Totusi....
    1. niciodata sa nu te lasi nearanjata....nu zic ca sunt mici exceptii, dar mereu sa iti aloci din bugetul familiei (oricat de redus ar fi) o suma de bani, lunar ,pentru un parfum , un articol cosmetic, o programare la un salon de infrumusetare....asa ca sa te simti bine in pielea ta...
    2. niciodata sa nu te lasi umilita, amenintata, calcata in picioare (la propriu si la figurat) intr-o relatie...sa nu iti pierzi respectul de sine
    3. niciodata sa nu cicalesti omul (indiferent ca e vorba de sot, soacra, mama, sora sau prietena)....nimanui nu ii palce sa i se repete mereu si mereu acelasi lucru...
    4. niciodata sa nu mergi la culcare suparata pe partenerul de viata....chiar daca noaptea e un sfetnic bun
    5. niciodata sa nu uiti ca si tu esti om inainte de a fi mama, sotie, sora...respecta-te ca sa fii respectata....

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Citat Postat de diana_andreea Vezi mesajul
    Eu zic ca niciodata sa nu spui niciodata...
    Totusi....
    1. niciodata sa nu te lasi nearanjata....nu zic ca sunt mici exceptii, dar mereu sa iti aloci din bugetul familiei (oricat de redus ar fi) o suma de bani, lunar ,pentru un parfum , un articol cosmetic, o programare la un salon de infrumusetare....asa ca sa te simti bine in pielea ta...
    2. niciodata sa nu te lasi umilita, amenintata, calcata in picioare (la propriu si la figurat) intr-o relatie...sa nu iti pierzi respectul de sine
    3. niciodata sa nu cicalesti omul (indiferent ca e vorba de sot, soacra, mama, sora sau prietena)....nimanui nu ii palce sa i se repete mereu si mereu acelasi lucru...
    4. niciodata sa nu mergi la culcare suparata pe partenerul de viata....chiar daca noaptea e un sfetnic bun
    5. niciodata sa nu uiti ca si tu esti om inainte de a fi mama, sotie, sora...respecta-te ca sa fii respectata....

Nicidodata sa nu te machiezi in public!
    Niciodata sa nu te neglijezi fizic si psihic!
    Niciodata sa nu reprosezi sotului: Iti spal, iti fac mancare,iti cresc copilul..etc!Toate aceste le faci si pt tine...asa ca..atentie pt ca raneste!
    Niciodata sa nu uiti ca ai un sot langa tine..nu doar copilul!

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    eu am trecut printr-o experienta mai putin placuta cu sotul, a dat in mine cand eram gravida, pentru ca nu am vrut sa renunt la copil si primul meu drum a fost la politie, a fost chemat s-a vb cu el si de atunci nu a mai dat in mine, mi-a reprosat dar nu a mai dat.
    SA NU NE LASAM CALCATE IN PICIOARE asta e sfatul meu, mama mea a indurat 16ani acest chin, iar eu am jurat ca nu voi suporta asa ceva si asta am si facut, poate ca multe vor zice ca pentru o palma....dar de la o palma pleaca totul.
    am trecut peste asta, dar mi-a lasat un gust amar.
    marturisesc ca niciodata nu i-am reprosat ceva.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Citat Postat de mamica1 Vezi mesajul
    eu am trecut printr-o experienta mai putin placuta cu sotul, a dat in mine cand eram gravida, pentru ca nu am vrut sa renunt la copil si primul meu drum a fost la politie, a fost chemat s-a vb cu el si de atunci nu a mai dat in mine, mi-a reprosat dar nu a mai dat.
    SA NU NE LASAM CALCATE IN PICIOARE asta e sfatul meu, mama mea a indurat 16ani acest chin, iar eu am jurat ca nu voi suporta asa ceva si asta am si facut, poate ca multe vor zice ca pentru o palma....dar de la o palma pleaca totul.
    am trecut peste asta, dar mi-a lasat un gust amar.
    marturisesc ca niciodata nu i-am reprosat ceva.
    Hmm..cred ca e cel mai cumplit lucru pt o femeie...In mama mea a dat cu o salbaticiune,fiind gravida , al doilea sot al ei..la fel, a trantit-o jos si a inceput sa o loveasca cu picioarele in burta...cu pumnii in cap...iar pe mine..m-a chemat sa imi arate(aveam 7 ani) ce fel de mama am si ce anume pateste o femeie daca nu e...CUMINTE..
    Mi-a ramas impregnat acest episod in mintea mea..de aceea daca va ridica mana la mine sotul meu...nu zic,,vai nu stiu ce voi face atunci..bla bla,, ci voi pleca pur si simplu, insa nu inainte de al face sa plateasca dur!!!

Asa ca te sustin!!!!!!!!!!

Niciodata sa nu te lasi calcata in picioare!!!!!!!

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    ...........ei, exact ce ziceam si eu mai sus....punctul 2.............

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de olofamily Vezi mesajul

Nicidodata sa nu te machiezi in public!
    tocmai m-am intors de la londra ...
    acolo metroul e salon de cosmetica ... stateam langa o fata ... tot tacamul ... fod de ten, dermatograf, fard de ochi, rimel... pensula de obrazi, de barba si decolteu ... ruj ...
    ce mi-a placut ... mimica ei ... parca era cu o prietena imaginara ...:))

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Doamne, ce spuneti voi fetelor aici, lovita o femeie insarcinata!??? Si 7 copii daca aveam in burta cu el, n-ar mai fi dat de mine toata viata lui!
    Ce sa nu faca o femeie niciodata? Sunt de acord cu tot ce ati spus, plus
    - sa nu fumeze pe strada (sau deloc)
    -sa nu scuipe sau injure.
    Dar cu astea trecem deja in extreme.

lorito
    Guest
    niciodata sa nu avorteze decat daca e recomandat de doctor
    asta a fost primul gand cand am vazut titlul topicului

mischa2000
    Guest
    never say never ....:)))))))
    .................

Floricica Avansata timyg's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    2.003
    Citat Postat de ralukut Vezi mesajul
    Doamne, ce spuneti voi fetelor aici, lovita o femeie insarcinata!??? Si 7 copii daca aveam in burta cu el, n-ar mai fi dat de mine toata viata lui!
    corect, ca doar femeia nu a ramas insarcinata de una singura,a contribuit si el
    iar daca nu mai vrea copii, sa si-o stranga intr-o menghina cand are nevoie de placere, si astfel nu mai lasa pe nimeni insarcinata
    offfff,barbatii astia

+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari