Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Cazul bebelusului ucis in Brasov

Zilele trecute am vazut la tv aceasta stire cutremuratoare. Sincer am ramas socata si acum ma gandesc cum a putut aceasta femeie sa faca acest lucru ... "Pe perioada anchetei, femeia a invocat versete biblice din Vechiul Testament care spun c «dac l iubeti pe Dumnezeu, iubete-l pe aproapele tu i ofer-l jerf»", a afirmat, smbt, procurorul.
    Aici gasiti mai multe detalii despre acesta nenorocire http://www.gandul.info/news/femeia-d...ocuror-9343501

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    O nebuna! Dar n-as vrea sa fie scoasa astfel, ar trebui arsa pe rug, c-a facut totul cu buna stiinta!Nemernica!
    Si cred ca era mai potrivit titlul: Cazul bietului bebelus!

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    A zis si la stiri ca femeia avea probleme psihice...
    Totusi..groaznic ce a facut..

Floricica Avansata roxana_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2009
    Postari in forum
    1.885
    Pi ce om sntos mintal ar face așa ceva?!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Din cate stiu facea parte si dintr-o secta . Chiar daca are probleme psihice trebuie pedepsita pentru ca este o fapta destul de grava. Ma gandesc ca si ceilalti copilasi puteau fi pusi in pericol la orice ora .

mada_lyna
    Guest
    in primul rand,mi se pare oribil ce i s-a intamplat saracutului. dar femeia asta,daca nu e normala la cap,nu cred ca poate fi responsabilizata desi ar trebui. probabil isi va petrece zilele intr-un azil de nebuni,si nu la penitenciar. macar bine ca nu si-a macelarit TOTI copiii

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Daca femeia aia era dusa cu capul nu isi trimetea ceilalti 2 fii in alta camera cat timp a ciopartit copilul. Asta nu este un act de nebunie, este o crima cu premeditare. Femeia facea parte din secta penticostala, e drept, si secta penticostala interzice avortul si asta a actionat ca un catalizator, pentru ca ea si cu sotul ei erau doi oameni fara venit care turnau copii si traiau din ajutoarele trimise de penticostali. Intr-o asemenea situatie, lipsurile ei si a familiei ei au facut-o pe femeie sa incerce absolut orice metoda de a ajunge la dumnezeu si a-i cere ajutorul - de-aia si repeta versetele din Vechiul Testament. Pentru ca la un moment dat i s-a parut ca asta este ce i se cere - o jertfa, un sacrificiu din propriul ei sange, la fel cum dumnezeu i-a cerut lui Avram sa-l sacrifice pe fiul sau Isaac in Vechiul Testament. A facut saltul credintei supreme, a inghitit intr-un final galusca cum ca vocea dinauntru ei nu este propria-i constiinta ci o voce externa, o voce divina, si a actionat fara ratiune, in bratele religiei.

Femeia asta e o victima a religiei.

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Eu nici nu am suportat sa aud stirea respectiva, mi se pare ingrozitor, oribil, lipsit de orice justificare sa faci asa ceva.

Floricica Nou Venita cris26's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2012
    Postari in forum
    4
    Da ,poate fi o victima a religiei dar nu doar CULTUL penticostal face asemenea victime .Si din cultul ortodox si cel catolic intalnim oameni care-si ucid ,necinstesc copiii .Nu iau apararea acestei femei ,nici macar nu fac parte din cultul penticostal iar avortul este interzis de insusi Dumnezeu care este acelasi si singurul indiferent de culte iar din perspectiva omeneasca tot crima se numeste .

Floricica Avansata roxana_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2009
    Postari in forum
    1.885
    Dac nu m nșel,v rog s m corectați dac greșesc,femeia aceea este nsrcinat,va mai avea nca un copilaș.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    In cazul acestei femei, care la 27 de ani avea 7 copii si era gravida cu al 8-lea, sotul ei este cel vinovat frate, ca nu-si tine scula-n pantaloni. Cum sa nu o ia razna femeia asta, cand avea deja 7 copii si era iar gravida? Sotul si religia care a pus-o sa toarne copil dupa copil, interzicand utilizarea anticonceptionalelor. Femeia asta de la 18 ani a fost mai mult gravida, au transformat-o intr-o masina de facut copii.

+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari