Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita codrutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2009
    Postari in forum
    1
    In ultimele zile s-a vorbit in media, de incidentul din 2004 in care Domnul Presedinte Traian Basescu a lovit un copil. M-am uitat de multe ori la acest filmulet si am ramas oripilata.

Cum este posibil ca un sef de stat sa ajunga sa recurga la asemenea gesturi in plina campanie electorala. Ca mamica as innebuni doar la gandul ca minunatia mea sa fie lovita cu asemenea raceala, brutalitate si indiferenta de un strain. Reactia copiluilui nu este de bucurie, zambetul acela pe care il afiseaza bietul de el este de rusine, de indignare si de uimire.

Un om care nu are respect pentru cei din jur, nu merita sa conduca un stat, nu merita sa fie presedinte.

Astept parerile voastre de la mamica la mamica.- este in joc viitorul copiilor nostrii

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Parerea mea este ca acest film nu va schimba parerea alegatorilor lui Geoana sau ai lui Basescu, indiferent daca printre votanti exista mame, tati, etc...de ambele tabere. Are efect decat asupra celor care sunt in a treia tabara...cei care au ales in turul 1 pe altii...asa cum este si cazul meu. Cat despre gest in sine...este impardonabil...insa daca stau sa ma gandesc bine...cred ca peste 70% din parinti si-au atins macar o data copilul....atunci..ce sa ne mai apucam de discutat...daca este bine sau nu sa ne conduca un asemenea om...raspunsul ar fi no comment! Asta a fost si continua sa fie Romania...in ceea ce priveste educatia copilului cu palma....din pacate...

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Pana sa ajungem noi ca in SUA, sa ne intrebe copii la gradinita daca sunt batuti de parinti...vor mai trece vreo 25 de ani cel putin...

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    seful statului normal ca trebuie sa fie un exemplu...dar de educatoarele care bat copii la gradinita, ce mai ziceti...de-au nenorocit copilasul acela de 1 an si 8 luni....niste nenorocite...ar trebui sa le interzica vreodata sa mai lucreze in domeniul educatiei...iar presedintele...poate ca daca filmul este adevarat...sa-si dea demisia...desi eu una nu-l prea vad sa o faca

Guest
    Dar de gestul celor (sau celui) ce-a scos filmuletul 'la lumina' dupa 5 ani ce ziceti?
    Mie aia mi se pare de neiertat nu gestul lui Base. Daca a facut-o greseala lui.
    In loc sa-si faca campanie pana pe 6 decembrie Geoana si toti cei ce-l sustin bat toba pe acel film si pe gestul facut de presedinte. ASA se face o campanie?!
    Vorba lui Badea: traim in Romania....

Guest
    si-a asaumat o mare responsabilitate...pentru ca,daca se dovedeste ca-i trucat,si-o ia tare de tot...cred...:))

iar gestul lui Base,nu numai ca este de neiertat,este de-a dreptul josnic...poate c-ar fi fost bine ca acest filmulet sa fi fost prezentat imediat dupa incident!

mire83
    Guest
    daca filmu este adevarat....ati vazut ca este
    a aparut pe post matusa copilului....

eu va intreb atunci altfel,pe toate:
    daca base era un simplu cetatean de rand, si totusi imaginea era difuzata la tv....ca oricare alta stire,tot asa procedam....il aparam,pt ca e presedinte???
    eu cred ca ar treb sa isi dea demisia!!!

oricum pt mine base nu reprezinta nimic
    e doar un golan....mai ales prin ultimu' gest...asta cu bataia...si'a facut o imagine tare proasta..

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Mire hai ca esti simpatica cu afirmatia "e doar un golan....mai ales prin ultimu' gest...asta cu bataia...si'a facut o imagine tare proasta.. "
    Geoana e mai bun,...................?
    Interesele lor politice si financiare sunt atat de mare incat nu mai vor sa fie deranjati de Basescu sa poata fura in continuare.
    Aradul a inceput sa arate bine de cand a venit Basescul,cat a fost comunistul de Iliescu nu sa facut nimic in oras ca el nu agreaza vestul tari.Deci in concluzie sper sa nu ajunga "prostanacul de Geoana" marioneta lui Iliescu acelasi trai aceiasi hotie.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Daca a lovit acel copil nu a fost un gest frumos si de acceptat dar e prea tarziu sa mai fie acuzat.

Floricica Avansata monica82's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2.146
    Serena am vazut ca ai spus ca peste ,,70% din parinti si-au lovit macar o data copii",sigur poate fi adevarat,nu pot sa zic ca nu.....dar e diferenta sa iti atingi tu copilul si sa il atinga un strain (in cazul asta si presedintele)...asta daca chiar este adevarat filmuletul
    eu una si sunt convinsa ca orice mama nu accepta sa ii fie lovit copilul de altcineva indiferent de situatie

Floricica Avansata monica82's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2.146
    annee sa stii ca la noi la Constanta de cand avem primar PSD-ist orasul arata super....incomparabil cu alti ani:)))
    bine asta nu inseamna ca sustin PSD-istii,dar nici cu Basescu nu sunt de acord...toti o apa si-un pamant
    indiferent cine va fi,nu va putea face nici o minune pentru ca romanii sa traiasca rezonabil..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari