Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492

Adoptie din partea cuplurilor de acelasi sex.

Ce parere aveti despre adoptia de catre un cuplu de gay sau lesbiene???
    Ar trebui sa se aprobe in Romania sau nu?De ce?
    Eu sunt pro, un copil trebuie sa creasca cu o mama si un tata, dar poate creste si cu doi parinti de acelsi sex.
    Cred ca ar creste mult mai sanatos si cu mult mai multa dragoste decat intr-un orfelinat.

iubytzik22
    Guest
    Eu cred ca ai atins un subiect delicat....eu nu sunt pro in primul rand acel copil pe cine va vedea ca mama si pe cine ca tata? Intr-adevar din punctu tau de vedere e ok insa cand va creste si va spune da mama mea care e...da eu cum m-am nascut.....si nu e usor sa ii spui stii tu ai avut mama surogat sau tu ai fost conceput intr-un laborator cum madam iliescu ii spunea micutei elisa....adica nu stiu o familie e compusa din mama si tata adica femeie si barbat....si daca arfi s-o iau din rationamentu expus de tine intr-adevar e mai bine asa decat intr-un orfelinat insa ma gandesc ca nu e chiar corect fata de un copil...si chiar daca e adoptat de la o varsta mai mare ce va invata de la doi barbati sau doua femei? ca este ceva normal sa te iubesti cu cineva de acelasi sex...adica nu stiu mi se pare cam aiurea chiar citeam ca si dnu elton john a adoptat un copil insa binenteles prin mama surogat......
    Modificata de iubytzik22; 06.01.2011 la 21:32:03.

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de lolita si kevin Vezi mesajul
    Ce parere aveti despre adoptia de catre un cuplu de gay sau lesbiene???
    Ar trebui sa se aprobe in Romania sau nu?De ce?
    Eu sunt pro, un copil trebuie sa creasca cu o mama si un tata, dar poate creste si cu doi parinti de acelsi sex.
    Cred ca ar creste mult mai sanatos si cu mult mai multa dragoste decat intr-un orfelinat.
    Si eu sunt pro, tot din motivul expus de tine. In plus, n-ai cum sa "transformi" un heterosexual intr-un homosexual, deci nu vad ce rau ar putea sa i se intample.
    Iubi, dar chiar ESTE NORMAL sa te iubesti cu cineva de acelasi sex, pt o categorie de persoane (care, by the way, nu aleg sa fie asa, asa se nasc si asta simt).

iubytzik22
    Guest
    Nu stiu oana nu zic ca ii urasc sau nu m-as intelege cu ei...insa din perspectiva familiei traditionaliste nu sunt de accord.......doar ca asa am invatat de mica ca familia e formata din mama si tata....poate asa sunt eu mai traditionalista......desi sunt constienta pot deveni gay si daca se nasc si cresc dintr-o familie traditionalista ...insa eu asa percep ..nu vad cum ar putea un copil sa inteleaga ca de fapt el are doar mama sau doar tata...nu stiu cum poti sa ii explici ca de fapt familia lui este diferita de al altui copil si de ce este asa....

oanachampion
    Guest
    Iubi, sunt foarte multi copii care nu traiesc in familii traditionaliste... ca, de pilda, toti copiii crescuti de parinti singuri.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de oanachampion Vezi mesajul
    Si eu sunt pro, tot din motivul expus de tine. In plus, n-ai cum sa "transformi" un heterosexual intr-un homosexual, deci nu vad ce rau ar putea sa i se intample.
    Iubi, dar chiar ESTE NORMAL sa te iubesti cu cineva de acelasi sex, pt o categorie de persoane (care, by the way, nu aleg sa fie asa, asa se nasc si asta simt).
    mama ar zice:"fereasca Dumnezeu!"
    dar, daca Dumnezeu iilasa asa ce vina au ei, ce pot face?
    cred ca un cuplu de genul,ar creste/educa mai bine un copil, decat o fac multi parinti naturali...

iubytzik22
    Guest
    Citat Postat de oanachampion Vezi mesajul
    Iubi, sunt foarte multi copii care nu traiesc in familii traditionaliste... ca, de pilda, toti copiii crescuti de parinti singuri.
    Una este sa ai un parinte decedat sau un parinte care te-a abandonat si alta e sa ai doi parinti de acelasi sex......nu stiu pt mine o chestie ciudata......poate asa am fost educata ...nu am nimic cu ei insa mi se pare aiurea sa consideri o familie din doua persoane de acelasi sex cand de fapt Dumnezeu a lasat femeie si barbat......poate ca gresesc insa asa vad eu lucrurile.....asa ar trebui sa legalizam si prostitutia............. si casatoriile intre persoane de acelasi sex......si sa le consideram familii nu? Pentru mine din punct de vedere moral nu e normal.....

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Pro casatorii gay, pro adoptii gay, anti discriminare. Accept Romania

nicole13
    Guest
    Citat Postat de ginazarna Vezi mesajul
    Pro casatorii gay, pro adoptii gay, anti discriminare. Accept Romania
    Gina,ce faceti voi fetelor?v-am dat disparute...La multi ani!
    scz de offf...

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    La multi ani, Nico!!!! Noi, mirobolant, speram ca si voi, n-am mai apucat la forumeala :) Unde putem migra la o barfa, sa nu fim tot off? La comunitate???

nicole13
    Guest
    te invit la o cafea...
    Cafenea-cu sau fara inhibitii

+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari