Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    eu mereu aud opinii pro contra dar fata mea e fascinata atat de pc cat si de tv si acuma ca se trage sa mearga de-a busilea se apropie tare de tv si de monitor(nu lcd ).....ma gandesc ca isi strica ochii si nu stiu ce sa fac.....plus radiatiile care le emit in camera asta mica a noastra .....

Floricica Nou Venita carmenpaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    45
    si eu sunt extrem de curioasa care este adevarul...medicul meu de familie insista sa nu tinem copilul in camera in care avem tv si calculator(monitor)..si eu i-am spus ca 9 luni cat am fost insarcinata am stat si 14 ore in fata unui monitor..si a zis:"asta nu inseamna ca bebe a devenit imun la radiatiile emise de monitorul clasic sau de tv cu tub...ba chiar poate fi mai sensibil"
    dar LCD-urile sunt sigur nenocive?

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    plasma sigur nu e nociva, LCD-urile nu stiu ce sa zic. eu am tv cu plasma si am observat ca atunci cand stau mai multe ore la tv nu ma mai ustura ochii ca de la tv-ul cu tub.

Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    fetelor eu am in toate camerele LCD si nu sunt grozave..dupa 2 ore de privit la tv,(cu pauze de 5-6 minute) ma ustura ochii si imi lacrimeaza...la tv port ochelari ca nu pot altfel...si din cate am observat,si bebe se freaca fecvent la ochi daca se uita mai mult de 30 de min...si totusi nu stam deloc aproape de tv...pc-ul il am cu plasma si sunt fff multumita,pot sa stau si 10 ore cu ochii in monitor ca nu ma dor,nu ma ustura,etc...totusi,nu va recomand lcd-urile...eu as vrea sa le schimb,sa pun tv normale,dar nu mai pot da inapoi...ce fac cu astea?:))pupici dulci:) [indragostita]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari