Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita moniktto's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    49
    buna, sunt mamica de 6 luni si m-am hotarat sa iau anticonceptionale. medicul mi-a recomandat yasmin, ce stiti despre ele? a-ti folosit?

Floricica Nou Venita moniktto's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    49
    va intreb pt k mi-e cam frica sa iau. eu m-am ingrasat in sarcina si nu am reusit sa dau jos, am 74 de kg, poate ma ingras mai tare......

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    si eu iau Yasmin, din noiembrie 2008. Nu am patit nimic de la ele, nu m-am ingrasat, nu mi-e rau. Atat ca in pauza dintre pastile ma doare capul ingrozitor, dar trece cu Saridon la mine. Am o prietena care nu le suporta, ii este greata de la ele, se poate intampla si asta, dar depinde de organism, cum le tolereaza.

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    Si eu am luat yasmine cam la 4 luni dupa ce am nascut, la recomandarea medicului. Dupa 6 luni am renuntat la ele, pt ca nu-mi faceau bine. Cu greu am inteles acest lucru, deoarece luasem inainte cam 8 ani anticonceptionale si mi-au mers excelent. M-am ingrasat dupa ce am nascut, mi-au aparut pete maronii pe fata, analizele la ficat dezastruoase, dureri de picioare. Am intrebat medicul de ce au aparut astfel de reactii si mi-a motivat ca e posibila o schimbare a metabolismului dupa nastere si sa nu mai tolerez ac.
    Acum depinde de la caz la caz!

Floricica Nou Venita garcineanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    103
    eu am luat yasmin inainte si nu mam ingrasat.
    acum depinde si de corp.

Floricica Nou Venita stelutza23's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2009
    Postari in forum
    5
    mie mi-a recomandat doctorita karissa.ce stiti despre ele

cocolino12
    Guest
    eu tot yasmin iau.
    Nu am avut probleme de la ele,nu m-am ingrasat.
    Din cate stiu Yasmin face parte din ultima generatie de anticoncepitonale,cu continut mic de hormoni.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Chestia cu ingrasatul depinde de la caz la caz,fiecare are organism propiu,le poti incerca si vezi daca ai vreo reactie adversa de la ele.
    Anticonceptionale de regula de iau 6 luni,dupa care pauza inca 6 si tot asa!

Eu insa nu am facut nici o pauza,am luat vreo 3 ani incontinuu,apoi am facut eu pauza de 2 ani,ca ma saturasem de ele si apoi am ramas gravida in luna in care mi.am propus,dupa 7 luni de la nastere am luat iar vreo 3 luni dar am uitat intr.o luna sa mai iua si acum am facut iar pauza,incep la urmatorul ciclu,eu nu m.am ingrasat deloc!

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    eu iau yasmin de 6 luni. intr-adevar si eu am dureri de cap in pauza, inainte sa imi vina ciclul, dar o zi si nu f puternice. azi am obs o pata mai inchisa pe lenjerie. sa fie oare vb despre acel spotting?

Floricica Nou Venita ALEXANDRA_ADELA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2010
    Postari in forum
    1
    Eu cred ca depinde de organism , eu am luat si pe mine m-au ingrasat cel putin imi era foarte foame de la ele ,,,,,

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    eu sunt foarte multumita de yasmin am luat inainte sa raman gravida 3ani si acum am inceput iar sa le iau si nu mam ingrasat deloc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari