Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anamaria_ratiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    SUNT NOI NOUTE

Floricica Novice gabrielaban's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    salut,draga mea,iti dau un sfat,mai lasa putin din pret nu de alta dar eu tocmai am luat acuma dupa masa, set de maieuri tex exact aceleasi dimensiuni la 24 ron( este 30% reducere la toate produsele textile pt copii si nu numai la carrefour)

Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    in primul rand nu am cerut sfaturi si in al doilea rand nu e nimeni obligat sa cumpere ;eu atat am dat pe ele ,stiu ca sunt reduceri la CARREFOUR insa in Cluj-Napoca aceste maieuturi nu se mai gasesc de mai bine de o luna.Eu am bonul de casa la ele ;le-am cumparat ptr baiatul meu si ii sunt mici si nu fac comert,la fel cum tot ceea ce vand sunt lucruri mici sau mari lui.

Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    ok,spor la vanzare

Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    chiar acum vin Carrefour si sunt la 34 ron si am intrebat special daca sunt reduse si nu sunt prin urmare ...

Floricica Debutanta mateibogdan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2009
    Postari in forum
    749
    din pacate gura lumii....
    daca nu ii convine,sa nu citeasca sau sa nu cumpere
    o data ce atat ai dat pe ele,dar nu ii sunt bune baietelului,si o data ce au eticheta nu au fost purtate mi se pare normal sa le dai tot cu atat

in fond cine are nevoie de ele,si ii plac le va lua si la pretul asta...nu cred ca este 3 milioane....

eu zic ca ar fi bine sa raspundem mesajelor,doar in momentul in care ne intereseaza sa cumparam ceva...nu sa facem observatie unor oameni pe care nici macar nu ii cunoastem cu cat sa isi vanda produsele

numai bine

Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    dragele mele,nu credeam ca veti fi atat de deranjate de observatia mea,in primul rand cred ca oricine e constient de faptul ca un lucru cumparat la un pret nu va fi renumerat exact la fel la o viitoare vanzare,fie el chair si nou cu eticheta.
    Nu are sens sa ma contrazic cu tine ana maria,in privinta reducerii,eu stiu ce am cumparat si cati bani am dat.Daca te-a deranjat atat de tare remarca mea,imi cer scuze,eu insa credeam ca iti vin de ajutor,mai ales ca body-urile sunt de ceva timp de vanzare si m-au interesat si pe mine( dar avand in vedere ca sunt- chiar si fara reducere- la pretul din magazin,nu era rentabil sa platesc transportul).
    Asa cum am mai spus,spor la vanzare,cu siguranta o vor interesa pe o mamica care nu are Carrefour in oras,mai ales ca sunt de o calitate foarte buna.

Membru inregistrat la
    23.03.2009
    Postari in forum
    749
    eu am in oras Carrefour...adica in Bucuresti,si sincer am mai multe posibilitati de cumparare si ca tine si ca Ana...dar sti care este idee?fiecare isi vinde ce are de prisos cu cat vrea,ori tu daca vrei sa cumperi,cumperi...daca nu,nu si gata...nu stiu de ce trebuia tu sa faci toate acele comnetarii...in sfarsit...repet....cine vrea le cumpara,cine nu,nu

le-am luat eu de la Ana,desi in Bucuresti sun cel putin 4 astfel de magazine...deci ma puteam duce sa le iau de acolo...

numai bine si pe viitor sfatul meu este daca vrei sa cumperi ceva raspunde unui mesaj,daca nu...mai bine stai in banca ta

multa sanatate

Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    din cate stiu eu draga "mateibogdan" traim intr-o tara libera,unde mai avem voie sa ne exprimam liberi.Daca eu am intervenit la un moment dat cu o sugestie nu vad de ce ar avea cineva de ce sa ma condamne.Nu as mai fi revenit cu nici un comentariu daca nu citeam ce ai scris mai sus:"sincer am mai multe posibilitati de cumparare si ca tine si ca Ana" in primul rand de unde stii tu care ne sunt noua posibilitatile financiare? ne-ai verificat cumva conturile si proprietatile? si daca tot ai bani nu nemiluita trebuie sa te scoti in evidenta cu asta? hai sa fim seriosi..................
    [comentariu obraznic] mentionez ca nu voi mai raspunde in acest topic,deoarece de la o simpla sugestie,("a unui om normal,sarac,umil,cu posibilitati financiare ffffff reduse,care mananca o coaja de paine de pe o zi pe alta"),s a ajuns la cu totul si cu totul alte discutii.

Membru inregistrat la
    23.03.2009
    Postari in forum
    749
    nu era vb de bani
    imi pare rau
    ma refeream la posibilitati in sensul ca in bucuresti sun sute de magazine....multe hipermarket-uri si etc....imi pare rau nu era vb de bani

oricum mai bine inceheiem subiectul
    multa sanatate

Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    "Gabriela" e ok sa iti exprimi parerea insa in nici un caz asta nu "e un ajutor",cum il numesti tu ,suna de fapt a ceva de genul "nu luati ca e scump"....Eu sunt de parere ca cel mai corect este sa negociezi pe calea privata daca vrei un pret mai mic in nici un caz la maniera "dincolo era mai ieftin"... "in mijlocul strazii".Plus ca daca tot nu vrei sa cumperi mai bine nu apela la acest gen de tertipuri.

Regret nespus ca a trebuit sa dezvoltam o intreaga pledoarie pe aceasta tema insa nu pot sa nu reactionez!
    Si cu asta am incheiat subiectul ca deja o sa ajungem la o epopee curand

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari