Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice conejito's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559

o caut pe mimi

dragi mamici,poate ca nu am ales prea bine sectiunea bazar pt a posta acest anunt,dar caut papusa copilariei mele,din cate imi amintesc o chema mimi sau lili.descriere: toata papusa era din blanita si era umpluta cu calti,numai fata era din cauciuc,iar capul era tuguiat,ca un coif,de fapt acea blanita cu care era imbracata parea un costumas,dar nu se dadea jos era fix.papusa era in 3 variante de culori,roz,alb si maro.chiar nu este o gluma,daca o mai aveti sunt dispusa sa o iau...aaa mentionez ca aparuse imediat dupa revolutie.va multumesc s

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189

Floricica Nou Venita elenaveronicavasile's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    79
    Buna. Am avut si eu o papusa ca aceea! Doamne, de fapt aproape toate fetitele o aveau. Mi-o amintesc perfect, daca inchid ochii inca ii mai simt blanita... si fata - o "machiasem" cu pixul... am pastrat-o pana tarziu, eram la liceu cand am dat-o. atata tot ca eu am avut-o inca din epoca ceausista, inainte de revolutie. am iubit-o mult, draga de ea!buna idee, macar sa posteze cineva o poza cu ea, daca o mai fi pe undeva ratacita...

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559
    buna seara fetelor,va multumesc pt sprijin,ana_micu83 nu aceasta este papusica pe care o caut,aceia era mai mare,cu mainile si picioarele lungi si foarte flexibile parea din carpa,oricum era din blanita umpluta cu calti.va rog cine o are sa posteze pozele cu ea.va multumesc mult.

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559
    nu o are nimeni pe mimi???va rog nu ezitati sa postati pozecu ea daca o mai aveti ratacita pe undeva.

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559
    please,please,please....chiar nu o are nimeni pe mimi?????

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559
    inca mai sper ca voi gasi aceasta papusa,cine o mai are si nu o mai foloseste poate posta cateva imaginii cu ea

Floricica Novice bianca291's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    294
    papusa ii se spunea lili din cauza formei stiu pe care o spui dar nu cred ca mai gasesti asa ceva

Membru inregistrat la
    19.01.2010
    Postari in forum
    559
    sau asa lili,nu mai retineam prea bine,ca au trecut mai bine de 20 de ani de cand ma jucam cu ea,am cautat-o pe toate site-urile posibile si imposibile,nici urma de ea,sa stiti k anuntul ramane valabil nu o sa il mai actualizez,cine poate da relatii stie unde ma gaseste.o zi buna

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari