Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko25's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2012
    Postari in forum
    79

Cumpar urgent camasa cu nasturi in parti pt alaptat si halat!!!

Va rog mult cine ma poate ajuta de unde imi pot cumpara camasa cu halat pt maternitate?mamici care nu mai le folositi poate le vindeti:)...astept raspunsul dvs,va multumesc,o zi frumoasa

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Dar de ce neaparat camasa speciala?Poate fi si o camasa simpla de noapte care sa aiba nasturi in fata, astfel incat atunci cand ii desfaci, sa fie suficient spatiu pt san.Asa am avut eu doua.Vei avea nevoie pentru a te schimba.Apoi am folosit pijama obijnuita, ridicam bluza si alaptam.In ceea ce priveste halatul, nu trebuie unul special pt alaptat.Nu-mi pot inchipui cum ar putea arata.Unul obijnuit e mai mult decat suficient.Trebuie insa adaptat anotimpului.

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Citat Postat de niko25 Vezi mesajul
    Va rog mult cine ma poate ajuta de unde imi pot cumpara camasa cu halat pt maternitate?mamici care nu mai le folositi poate le vindeti:)...astept raspunsul dvs,va multumesc,o zi frumoasa
    eu cand mi-am cumparat pentru maternitate mi-am luat de la un mag din piata si am dat 35 lei! era camasa cu nasturi pt alaptat dar am folosit-o doar la spital ca acasa folosesc orice pijama! o sa vezi ca te inveti si o sa te descurci cu orice!

Floricica Novice busi's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2012
    Postari in forum
    574
    Niko25, mamicile au dreptate, te poti descurca si cu camasa cu nasturi, am avut si cu nastiri, dar si decupata. Daca te intereseaza aia decupata, iti trimit link sa o vezi https://picasaweb.google.com/1053118...15183084551090

Nastere usoara!

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Da, mai mult ca sigur o vei folosi in primele zile...dar dupa aceea, nu va mai fi nevoie, cum au spus fetele vei putea alapta fiind imbracata in orice(tricou, bluza, bine un pic mai largi).
    NAstere usoara iti doresc si eu!!

Floricica Novice karinad's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2010
    Postari in forum
    358
    Buna si eu am o camasa decupata in parti pt alaptat.e comoda si materialul f bun.Eu am luat-o cu 50lei
    https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

Floricica Nou Venita maria_s's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2011
    Postari in forum
    295
    Buna! Am si eu... https://picasaweb.google.com/1089623...ViitoareMamici#

daca asta este ceea ce cautati!

Floricica Veterana patratel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    12.516
    am si eu una viu colorata cu o barza in fata, este verde cu galden si o dau la 9 lei... daca etsi interesata fac si poze.... si am un set de tampoane de san (care va fi super util ) este nou sigilat si pot sa ti le dau amandoua la 15 lei

Floricica Novice bobobu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2012
    Postari in forum
    510
    Nastere usoara ! Nu am halat sau camasa, in schimb, am o burtiera -corset foarte folositoare dupa nastere, pt a ajuta burta sa revina la normal , daca te intereseaza ai detalii si poza aici : https://picasaweb.google.com/1138335...41593765296898

Membru inregistrat la
    16.01.2012
    Postari in forum
    79
    Va multumesc frumos ptr amabilitatea voastra mamici si pt gandurile bune transmise:)intre timp mi-am cumparat o camasa dar nu cu nasturi ci cu crapaturi sa spun asa,tare draguta cu barza si bebe pe piept:)dar as fi vrut un set dar nu am gasit masura mea,sa-mi fie util si halatul,dar mai caut ..multumesc frumos ink odata pt ajutor,o seara frumoasa si sanatate multa atat voua cat si puiutilor vostrii:)pupici

Membru inregistrat la
    16.01.2012
    Postari in forum
    79
    Buna Patratel,astept un semn de la tine:)ti-am lasat mesaj...mai ai camasuta de vanzare?imi poti trimite te rog cateva poze sa o vad si eu?merci frumos,o zi frumoasa..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari