Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694

Cumpar planta Aloe Vera

Buna seara.
    Sunt interesata sa cumpar cat mai urgent o planta Aloe Vera in ghiveci dar care sa aiba varsta de cel putin 3 ani.Imi trebuie in scop curativ si de aceea este foarte important ca planta sa nu fie mai tanara de 3 ani.Daca aveti o aloe corespunzatoare pe care doriti sa o vindeti sau poate stiti pe cineva care are va rog din suflet sa ma anuntati la adresa andreeabunea79@yahoo.com
    Multumesc anticipat.

Floricica Debutanta andrei-babyfashion's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2009
    Postari in forum
    898
    Salutare! poti pune o poza cu planta care te intereseaza sau poti spune denumirea stiintifica? Sunt mai multe specii de Aloe Vera ( iti spun din sursa sigura pentru ca in facultate am fost distribuitoare de produse naturale pe baza de aloe vera...produsele acelea erau facute din aloe barbadensis miller).

Eu am o astfel de plantuta acasa dar nu sunt 100% sigura ca are 3 ani..da, vreo 2,5 ani-2,9 sigur are. Daca te intereseaza ti-o pot trimite..nu te costa nimic..eu sunt din Sibiu, cred ca este mai complicat sa ajunga la tine intreaga.

Toate cele bune si multa sanatate!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Buna seara!
    Aloe barbadensis este o specie folosita in scop terapeutic.Oricare din speciile folosite in terapii imi este de folos.Varsta plantei dumneavoastra este destul de buna intrucat se apropie de varsta indicata pentru ca ea sa aiba eficienta.Eu caut aloe pentru a impiedica pe cale naturista un posibil cancer de col deoarece in urma mai multor analize a rezultat risc inalt...Va rog mult daca se poate sa imi lasati un mesaj privat cu nr de tel sa va sun .Multumesc mult .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari