Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149

Copil de 3 anisori si mamica insarcinata in 7 luni nu au ce manca :((

Un ingeras are nevoie de noi
    povestea unui sufletel care acum doua luni a venit pe aceeasta lume fara ca el sa existe pur si simplu acest copil nu exista deoarece nu are nici certificat de nastere a fost nascut acasa daca acea camaruta se poate numii casa.adus pe lume de un copil de numai 14 ani http://jumate.si nu au conditii cred ca nu stie ce este aia cadita orice pt ei conteza un lucrusor oricat de mic ar fii el.sper ca v-a impresionat asa cum si pe mine si am dat si eu ce am putut.are nevoie micutul si de hainute are nevoie de multe are niste hainute pe el mult prea mari si suflecate.ASA SUNA POVESTEA UNUI BEBELUS acum baietelul are 3 anisori i-ar mamica este insarcinata cu al doilea in a 7 luna s-au mutat in JUD Giurgiu COMUNA Prundu in casa stra stra a tatal copilului care risca ca cada sta intr-o parte in geamuri au ciolofane ei sunt nemancati cu zilele de Craciun nu au avut nici ce pune pe masa :((cel mic e descaltat umbla in ciorapei pe zapada Doamne asa ceva nu se poate care a-ti putea sa ii ajutati a-ti face o mare pomana

Doamne cum poate sa supravietuiasca asa 3 sufletele si al 4 lea in burtica si mama nemancata :((o sa ma interesez de adresa lor si o sa o las pe sitt care poate sa ii ajute cu orice e bine venit pt ei si poate sa ii viziteze care stau in apropiere .VA MULTUMESC

Am aflat adresa lor destinatar Bolocan Niculae Florin str.chimene .nr 1.comuna prundu jud .Giurgiu
    Va multumesc si eu din suflet si eu am fost foarte socata de felul cum traiesc saracii si nemancati cel mic descult am aflat ca ar avea probleme cu casa cica acoperisul casei este gaurit se vede din pat cerul doamne fereste acestia oameni au nevoie de un mic ajutor si eu le-am pregatit cate ceva de mancare alimente si imbracaminte pt cel mic

care are posibilitatea sa ajunga la ei sa vada in ce conditii traiasca doamne fereste mamica in 7 luni si nemancata de 2 zile NU AU CE MANCA :((

Floricica Nou Venita roxil's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2010
    Postari in forum
    34
    Mai este de actualitate anuntul? As putea sa ajut si eu cu cate ceva....de unde ati aflat povestea lor?

Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    Este de actualitate inca anuntul fiind abia postat ,eu am aflat de cazul lor de la niste vecine de bloc care imi povesteau de ei si daca pot sa ii ajut cu hainute si cu ce pot .Am fost in Giurgiu binenteles sa ma conving si am fost foarte surprinsa cum poate niste suflete printre care si copiii cel mic de 3 anisori si celalalt in burtica nehranit erau toti nemancati si dezbracati mamica insarcinata cu burtica mare nu avea geaca era intr-o bluza subtire iar pe cel mic il tinea pe burta ei in brate ca nu avea cu ce sa il incalte doamne fereste sincer asa ceva nu am vazut :((

Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    mamici care are pe acasa sapun de casa sa le puna si lor macar o bucata sa aibe sa spele hainutele ca degeaba le primesc ei daca nu au cu ce sa le spele si ma gandesc ca asa le mai intretine si ei

Floricica Nou Venita roxil's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2010
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de alessika Vezi mesajul
    mamici care are pe acasa sapun de casa sa le puna si lor macar o bucata sa aibe sa spele hainutele ca degeaba le primesc ei daca nu au cu ce sa le spele si ma gandesc ca asa le mai intretine si ei
    Ok, am sa pregatesc un pachet dar as vrea sa stiu baietelul de 3 ani cam cat e de mare sa-i pun ceva hainute si incaltaminte. Cu posta daca trimit pot sa ridice pachetul de la adresa aceea?

Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    este maruntel copilasul parintii sunt minioni si nu este nici el mare rau .Adresa este cea de unde locuiesc ei da puteti sa trimiteti la aceeea adresa este al lor si este corecta .II stie lumea din sat si postasul se duce direct la ei .Va multumesc mult de tot in numele lor care are posibilitatea poate chiar sa se duca la ei sa vada conditiile lor si in ce fel poate locui un copilas si unul in burtica care in curand va sosi si el

Floricica Nou Venita mayta1605's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2012
    Postari in forum
    134
    multumim pentru detalii!!!!.....................................................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari