Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542

Exclamatie Comenzi la Aramis(depozit de hainute de firma pentru fetite si baietei)!!!!!!!!

S-a deschis un alt topic asemanator, cu cateva rectificari! Va rog sa scrieti acolo!

Doriti sa comandati de la Aramis, dar nu va permiteti sa faceti o comanda de 500 ron, pentru a nu plati comision si taxa de curierat?Pentru comenzile sub 500 ron, comisionul este 50%!!!
    La mine in oras, hainutele de la Aramis se gasesc doar in magazinele de lux pentru copii si sunt la un pret dublu!!

Voi face comenzi la Aramis pentru cine doreste: puteti comanda doar un singur produs sau cate doriti dvs.

Aici este linkul Flickr: ARAMIS COM-IMBRACAMINTE COPII IMPORT HAINE ENGROS' Photostream
    Mergeti pe pagina in jos, linkul va va duce direct la albumul principal. In partea dreapta, aveti albumele secundare: haine de vara, de ocazie, etc, etc.

Pt cine va dori sa comande, as dori, va rog frumos, sa tineti cont de urmatoarele aspecte:
    - nu-mi asum raspunderea pentru hainutele ce vor veni si vi se vor parea ca au alta culoare , material. Ele vin in punga ambalaj ce are pe ea codul, pretul si pe eticheta produsuli este trecuta si varsta/marimea.Dar de obicei, hainutele sunt exact ca si in poza.

-marimile sunt mai mari decat varsta indicata. Puteti comanda exact pt varsta copilului.
    Sunt unele firme:NAnnette, Tiny Tine, Miniwear, Ohm&MM(doar la treninguri), care respecta varsta copilului.La alte firme merge sa fie luat chiar cu cateva luni mai putin.

-plata se va face in avans in cont! Nu voi trimite lista de comanda pana nu sunt banutii stransi(va fi o perioada limita, de ex 2 sapt cand toata lumea trebuie sa caute hainutele,sa trimita propria lista si apoi banutii).Absolut tot ce veti plati in plus, va va fi trimis inapoi(pt ca exista posibiltatea ca sa nu fie pe stoc tot ceea ce veti comanda).

Costuri in plus:
    -taxa postala :va fi de obicei intre 4-6 ron, in functie de cate produse vor fi in colet;
    - o taxa de curierat(aceasta este o parte ascunsa, nu este specificata clar pe site, nici eu nu am stiut de ea...bine ca am sunat la ei si mi-au spus). LA comenzi de peste 500 ron, taxa de curierat (coletul trimis de la Bucuresti) este 0 ron(nu ne costa nimic), dar rambursul banilor catre Aramis este taxat. Acea taxa nu e mare, de obicei intre 25-27 ron si se imparte la toate mamicile ce vor comanda, deci va fi intre 2,5-3 ron.......daca va fi ceva in plus, voi achita eu;
    -pt fiecare produs comanda o taxa de 2 ron, aceasta fiind taxa pentru munca mea. Sa nu ma intelegeti gresit....dar nu este usor sa faci liste, sa te uiti de zeci de ori sa nu trimiti vreun cod gresit, sa triezi corect toate codurile,sa dai telefoane, sa impachetezi in colet totul, sa mergi la posta, sa consumi combustibil pana acolo, mers la banca, platit comison pt extragerea banilor, etc..., plus ca uneori, cei de la Aramis iti trimit produse cu un cod care nu exista in lista, acestea ramanand la mine daca nu le doreste nimeni...deci pana la urma se prea poate sa nu ramai cu mare lucru.
    Observatie: In cazul body-urilor de 11 ron, taxa aceasta va fi de 1 ron.

Despre lista ce trebuie trimisa:
    -va trebui sa-mi trimiteti la fiecare produs in parte: codul, varsta(marimea) si pretul;
    -pt ca este posibil ca produsul dorit sa nu fie pe stoc, de fiecare data e indicat a alegeti un produs asemanator cu acesta , acesta fiind codul optional, si il veti trece in paralel cu codul principal.
    -intotdeauna vor fi luate in calcul, prima oara, codurile principale.

Exemplu:
    7532.....12 luni......26 ron sau (optional) 7532A ..........12 luni...................26 ron

Daca sunteti de acord cu aceste conditii, va astept cu mare drag sa comandati tot ce doriti!

MA puteti contacta pe forum, prin Pm sau la adresa de mail asan_coca@yahoo.com
    Modificata de ursulet; 06.04.2011 la 05:56:00.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Astazi a fost ultima zi de comanda!
    Daca mai doreste cineva, ne vom strange pentru o alta comanda incepand cu 7 aprilie!
    Va astept! [
    Modificata de ursulet; 05.04.2011 la 20:40:36.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil.....................

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil,,.................................................

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil...........va astept sa faceti comenzi....................

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil..va asteptam sa faceti comenzi!

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil.................................

Floricica Nou Venita pici.licurici's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2010
    Postari in forum
    96
    Vreau sa inteleg exact inainte sa ma hotarasc
    Eu care fac comanda platesc pretul produselor. Pentru fiecare produs 2 lei comisionul tau si taxa de curierat 3 lei.
    Taxa de transport de 4-8 ron se imparte la toate mamicile? Si in afara de aceea mai platim o alta taxa de transport de la tine la noi de 4-8 ron sau esti din Bucuresti si ne putem intalni?
    De exemplu daca imi aleg un singur produs cat trebuie sa adaug la pretul lui ca sa aflu cat ma costa in final?

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Ok.....pt toata comanda , veti plati o taxa postala intre 4-8 ron....dar sigur va fi de 4-5 ron si nu mai mult!

In plus, taxa de curierat este pt toate mamicile ce comanda...cu cat suntem mai multe, cu atat e mai mica. Este o taxa ce se plateste nu pt transportul coletului dinspre Bucuresti spre Giurgiu(de acolo sunt eu), ci eu tb sa platesc o taxa de curierat pt rambursul banilor. Aceasta taxa poate fi intre 20-27 ron....si daca suntem 10 mamici, de ex....platiti 2 ron.
    Pana acum 7 ron in plus(daca taxa postala e de 5 ron, sa zicem).
    Daca veti lua 3 produse, taxa mea fiind de 2 ron/produs, veti plati 6 ron.

Total in plus: 13 ron!

Mai repet, daca veti lua body-uri, taxa mea va fi de daor 1 ron/produs.

Acestea fiind spuse...daca doriti sa comandati, va astept cu mare drag.
    Absolut orice banut trimis in plus, va va fi trimis inapoi.

Daca sunteti din Bucuresti, incerc sa vi-l trimit cumva prin sotul meu(uneori ajuge cu serviciul prin Bucuresti)ca sa nu mai platiti si taxa postala...dar mai mult ca sigur ca aceasta taxa va va costa 4-5 ron!Vom face cum e mai bine pt dvs!

A propos de marimi, voi incerca sa deschid un topic despre acestea, unde le voi ruga si pe mamicile ce au comandat de la Aramis sa-si spuna parerile lor. Voi pune linkul chiar aici, cum il voi deschide.
    Modificata de ursulet; 30.03.2011 la 15:12:37.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Citat Postat de pici.licurici Vezi mesajul
    Vreau sa inteleg exact inainte sa ma hotarasc
    Eu care fac comanda platesc pretul produselor. Pentru fiecare produs 2 lei comisionul tau si taxa de curierat 3 lei.
    Taxa de transport de 4-8 ron se imparte la toate mamicile? Si in afara de aceea mai platim o alta taxa de transport de la tine la noi de 4-8 ron sau esti din Bucuresti si ne putem intalni?
    De exemplu daca imi aleg un singur produs cat trebuie sa adaug la pretul lui ca sa aflu cat ma costa in final?
    Da, daca este doar un singur produs, costurile in plus vor fi:
    -taxa postala: 2 ron(daca va este adus in Bucuresti, nu mai platiti nimic)
    -taxa de curierat: 2 ron(asta nu am cum sa o stiu cu aproximatie, dar daca e ceva trimis in plus, eu pun banutii inapoi)
    -taxa mea, 2 ron

TOTAL: 6 ron

deci, scuze pt atatea explicatii, dar vreau sa intelegeti ff bine:
    Taxa postala si cea de curierat este pt toooata comanda, deci nu e mare.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    valabil..................................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari