Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andrea84's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2010
    Postari in forum
    187

Exclamatie cine o cunoaste pe CLENCIU ADINA,id:Adina Ciufudeanu?AJUTOR.....

in urma cu 3saptamani am trimis un colet catre aceasta doamna din ALBA IULIA;str.ARIESULUI,in speranta ca este un om serios dar se pare ca tare rau m-am inselat,asa ca va cer voua ajutorul ca sa stiu daca as mai putea recupera vreodata banii,va multumesc pt timpul acordat desii in maxim o luna o sa trec prin acest oras!

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Imi cer scuze pt interventie: ati intrebat si la posta? Banuiesc ca ati pastrat chitanta, nu? Eu am trimis o data un colet, tot asa cu ramburs...trecuse o luna si nu-mi primisem banii...pers careia ii trimisesem coletul spunea ca mi-a trimis banii, avea si chitanta, nr de pe chitanta. Pana la urma am completat un formular la posta si dupa alte 2 sapt mi-am primit banii de la posta(intr-adevar acea persoana chiar achitase coletul).
    Daca aceasta pers nu va mai rasp nici la tel, nici pe mail...inseamna ca asa o fi....fff aiurea cand se intampla asa ceva.....eu , personal nu o cunosc......imi pare rau...

Membru inregistrat la
    22.11.2010
    Postari in forum
    187
    mersii mult pt informatii,coletul a fost cu valoare,nu ramburs caci ramasese sa achite in cont,numai ca de vina eu am fost,am trimis fara sa ma asigur ca am banutzii,suma nu este mare-35ron dar imi este ciuda ca suntem luate de proaste!

Membru inregistrat la
    22.11.2010
    Postari in forum
    187
    nimeni?................................................................................

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Draga, Andrea

Incep prin ati spune ca BAZARUL este un spatiu virtual .conceput pentru a vinde si a cumpara anumite produse...daca tu postezi la nesfarsit subiecte cu persoanele cu care ai colaborat si nu ai avut finalitatea asteptata, nu o sa recuperezi nici banii si nici timpul pierdut.

Sfatul pe care ti-l pot da este ca inaintea trimiterii unui colet sa verifici datele persoanei in listele negre care circula pe net (special concepute de mamici-vanzatoare)...sau pe Google (introduci, mail si nume si astepti rezultatele)

2) Nu trimite colete fara ramburs..sau daca trimiti, asigura-te ca banii sunt in cont.

3) Eu trimit colete ca si tine..cateva zeci lunar ca am un magazin online..dar, faptul ca nu vin banii repede nu este vina exclusiva a cumparatorului..se mai produc intarzieri si pe la posta.

4) Nu posta pe internet datele personale ale persoanelor cu care ai colaborat..nume complet, adresa,mail etc...este ilegal sa faci asta. Daca tot vrei sa-i dai o lectie, depune o plangere la Politie...

Cu drag,

Ana-Maria
    Moderator Copilul.ro

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari