Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    cristina elena
    Guest

Bazar umanitar

Asa cum se poate citi si aici in Bazar umanitar
    dorim sa va supunem atentiei lucrusoarele ce le avem spre vanzare:
    bazarumanitar-donatii
    Asteptam in continuare donatii, cine doreste mai multe informatii poate sa-mi dea un mesaj privat sau mail.
    Cine doreste sa cumpere ceva, va asteptam la aceeasi adresa de mail.

cristina elena
    Guest
    Cate ceva de vanzare la
    bazar.umanitar

cristina elena
    Guest
    Cate ceva de vanzare la Bazar Umanitar

Cine doreste sa mai doneze hainute ce vor fi puse in vanzare (iar banutii obtinuti vor fi donati cazurilor de pe Blog ) va astept sa-mi dati mesaj privat.

cristina elena
    Guest
    Cateva noutati in bazarul umanitar

Hainute de sezon!

Floricica Nou Venita ayvylo76's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2010
    Postari in forum
    203
    Buna Cristina, as vrea sa te intreb daca pt batrini ( case de batrini ) sau orfelinate se pot face donatii de haine si alte lucruri necesare ?
    Cred ca fiecare avem acasa citeva lucruri de care nu ne mai folosim si le-am putea dona,multi dintre noi stam prost cu banii .
    Crezi ca putem face si pt ei ceva ? Eu sunt dispusa sa donez citeva haine pt oameni si copii mai maricei, dar si pt copii mici ,avind un bebel de 9 luni acum.
    Astept un raspuns de la tine ,si poate facem ceva si pt ei.
    Sarbatori Fericite.

cristina elena
    Guest
    O sa vorbesc cu Raluca si vedem.
    Ideea Ralucai cu 'donatiile' era asa: multi dintre noi poate nu avem posibilitatea sa dam bani pentru unele cazuri dar cu siguranta avem cate ceva in plus, o hainuta, o jucarie; se doneaza aceste lucruri, ele se vand doritorilor si din banii obtinuti ajutam acele cazuri expuse pe BLOG
    Dar o sa ne gandim si la varianta propusa de tine.
    Deocamdata nu avem nici o casa de batrani de care sa stim.
    Acolo la Ajutor umanitar la topicul Donatie pentru gradinite este o adresa a unei gradinite din Timisoara cu program saptamanal unde sunt si copii in plasament. Ar fi utile hainute si acolo daca te hotarasti la donarea directa a lucrurilor tale, nu la donarea lor spre a fi vandute mai departe.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cristina a explicat foarte bine: noi am initiat acest Bazar Umanitar in ideea de a face ceva pt copilasii bolnaviori pe care ii cunoastem de pe forum (sunt atatia copii bolnaviori in tara, incat nu ii putem ajuta pe toti; dar avand in vedere aceste povesti care noua ne sunt cunoscute de pe copilul.ro, ne putem concentra macar asupra lor). De aceea am grupat povestile lor, impreuna cu toate detaliile, pentru cune vrea sa trimita bani direct in cont. Apoi, pentru a putea face putin si pe termen lung, ne-am gandit sa facem un fel de magazinas on line, cu lucrurui pentru copii (si nu numai), donate de catre noi/voi, pe care sa le vindem asa cum vand mamicile la sectiunea Bazar, iar banii obtinuti sa ii trimitem copiilor pe care ii sustinem.
    Daca hainutele donate (care ajung la Cristina si de acolo pleaca la potentialii cumparatori) nu se vand in decurs de 6 luni/ 1 an, ele vor fi donate automat la centrele de plasament, gradinite, cum sunt cele despre care Cristina ne-a povestit la Donatii pentru gradinite.
    Deocamdata, nu avem nici foarte multe donatii, nici cumparatori- de aceea va invit sa vizitati blogul magazinului umanitar (il gasiti si la semnatura mea, si a Cristinei, si aici la acest topic si in diferite alte locuri pe forum), poate va place ceva. Banutii din vanzari merg in proportie de 100% la copii, iar cand vom reusi sa strangem prima suta de lei si sa o donam, va vom anunta pe toate (la fel vom face si cu urmatoarea suta, etc.), [pentru a exista cat mai multa transparenta.
    Povestile copiilor bolnaviori le gasiti si la topicul Bazar umanitar, de la sectiunea de Ajutor umanitar.
    Multumim pentru implicare!!

cristina elena
    Guest

Cazurile le gasiti AICI iar lucrurile de vanzare se gasesc AICI
    Cine doreste sa cumpere/doneze e asteptat cu mesaj privat la mine sau raluca28 sau aveti o adresa de mail afisata pe blog

Floricica Cu Vechime cristelc's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2008
    Postari in forum
    6.968
    Criss donatiile se fac trimitand hainutele la tine sau cand se hotaraste cineva sa cumpere hainuta o expediez eu? maine imi fac timp si caut sa donez si eu cateva

cristina elena
    Guest
    Cristina, ai un mesaj de la mine.

Va asteptam sa vedeti bazarul, daca va place ceva sa cumparati.
    Bazar umanitar
    Urmeaza postari noi.

cristina elena
    Guest
    Va asteptam sa ne vizitati, daca va place ceva.
    Bazar umanitar

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari