Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153

Ajutor pentru o mamica in Italia

BUna. Au trecut aproape 2 ani de cand nu am mai trecut pe la voi. Nu am avut cum. Acum 2 ani ma pregateam sa vin in Italia. Mi am lasat fetita de un an si 9 luni cu Bunicii si am venit sa salvez ce mai puteam din casnicia mea. Pe de o parte am salvat pe de o parte nu si inca am acel regret in suflet ca am pierdut un an din viata copilului meu. Si pentru ce? Dupa un an am mers si am luat o si am adus o aici. Am crezut ca va fi bine pentru ca aveam un servici platit la ora. Dar totul s a schimbat. Au venit greutatile si cand esti printre straini e si mai greu. Pentru Kati am incercat sa i ofer tot ce am putut . E greu ca nu i poti oferi totul. Si alaturi nu ai persoana pe care sa te poti baza. A inceput gradinita aici si e foarte desteapta. Are 3 ani 4 luni si e o dulceata. Dar avem greutati. Eu nu mai lucrez pentru ca unde lucram nu prea imi suportau fetita. pentru ea sunt in stare de orice chiar sa si cersesc. Pentru asta v am scris. Mamicilor care stati in Italia si nu vreti sa aruncati hainute si jucarii poate mi le ve ti da mie. Nu am cu ce cumpara si acasa ar fi mai greu daca m as intoarce. Fetita mea nu ar mai avea un tata. Situatia e grea ca nu prea am cu ce sa o imbrac si sa i cumpar o jucarie. nu vreau sa ma intelegeti gresit dar va rog sa ma ajutati daca puteti.Aici nimeni nu te ajuta si te vede ca o straina. Va las adresa mea de mail si poate sunteti vreuna dispusa sa mi trimita niste hainute sau jucarii pentru fetita mea. Si epntr mine. Am ajuns la 45 kg doar datorita stresului si lipsurilor. Stau cu sotul meu dar el nu ma ajuta cu nimic. Va rog daca vreti sa le aruncati le primesc eu. va multumesc din suflet.

Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    buna din pacate viata in romania este mult mai grea decat in strainatate unde salariile sunt foarte mari si alocatiile la fel numai zic de mancare aici in romania multa lume este necajita nu cred ca vreo mamica te-ar putea ajuta aici fiecare se descurca cum poate avem salariile foarte foarte mici majoritatea au datori la intretinere risca sa isi piarda casa alti si-au pierdut-o si tot asa e foarte greu numai zic cat ne-ar costa un colet pana in italia imi pare rau

Floricica Nou Venita aby_heroes's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    15
    Ai incercat sa te duci la serviciile sociale? Ei te ajuta mai ales daca ai copil.... Incearca si la bisericile din zona unde locuiesti ca si de acolo te ajuta cu haine, jucarii si mancare.... Iti spun sincer ca te ajuta ca si eu stau in Italia si am cunosc mai multe fete care sunt ajutate de serviciile sociale si de biserici. Daca ai nevoie pot chiar sa te ajute sa stai intr-un centru mama si copilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari