Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450

Ajutor fetele!

Am trimis un colet in valoare de 45 lei.Mamica caruia l-am trimis mi-a spus ca a fost sa ridice coletul dar avea proces verbal de distrugere sau ceva de genul si i s-a recomandat sa nu il ridice.Eu am ambalat foarte bine atat in interior cat si un exterior.Cum procedez eu acum?Imi mai pot restitui banii?
    Va rog cine a trecut prin asa ceva sa ma indrume si pe mine!

Floricica Nou Venita david_27_08's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2010
    Postari in forum
    46
    Procedura reclamaşii - Posta Romana
    poate va ajuta ,eu nu am fost in aceasta situatie ,sa cititi tot,in partea de jos specifica cum va despagubeste

Floricica Avansata genisor74's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    1.529
    Daca ai trimis colet cu plata ramburs, banuiesc ca ai platit si pt asigurarea coletului. Eu de asta scriu exact suma corecta de care trimit, pt ca la colet intern cu plata ramburs exista si o rubrica"asigurarea valorii"-care iti calculeaza rambursul in functie de valoare, implicit asiguri coletul.
    Daca ai trimis asa poti merge la posta sa intrebi, banuiesc ca iti poti recupera suma.
    Multa bafta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari