Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Ador sa vizitez orice si imi face placere si plimbarea pana in parc.Voi ce va doriti sa vizitati?Ce locuri frumoase ati vizitat ? Poate ne dati idei!!

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Da, Adela, si mie imi place tare mult sa calatoresc.
    Am vizitat pana acum cam juma' de tara.... mai am...
    Imi place sa viztez cel mai mult pesteri si castele...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    anul asta am fost cam lenesi si in constructie si nu prea am mers nicaieri dar abea astept vara viitoare sa mergem sa vedem o pestera din zona,astia inchid pesterile daca nu e sezon

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Adela....in afara de Ro..zone de munte, preferatele mele. Am vizitat Cehia...aici am fost de 2 ori in Praga, super oras...cu un puternic iz istoric...cladiri faine, oamenii mai putin sociabili, dar in rest..mancare buna, cafenele de pe vremea lui Kafka. Apoi...tot aici, in Cehia...am fost in Karlovy Vary...un fel de statiune balneo.....f linistita...zona de munte.....izvoare termale. F dragut!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Am fost in Turcia...Istanbul...haine super, super preturi...aur...si kebab..cel mai bun din lume. O data ce ai mancat kebab sau shaworma in Turcia..nu mai mananci nicaieri...acolo e cea mai buna. Aaaa...si rahat de tot felul, castane coapte pe strada...La fel....multe zone de vizitat..palate, muzee...un cult pt Kemal Ataturk peste tot.
    Si am vizitat si o insula langa Istanbul....fost harem, nu se circula cu masina, doar cu caleasca....se mananca peste pe care ti-la legi din acvariu....yam...suuper!
    Mai am cateva locatii dar cade net si scriu cate putin si trimit repede. Revin cu ghid!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Anul acesta...am luat Asia la rand....Corea, Seoul...otras fain, cosmopolit....plin de gadget-uri si tehnologie de ultima ora. Mancarea lasa de dorit....am cautat sa mancam branza si nu am gasit deloc. Se manaca de toate...noi nu mancam porc, asa ca a fost o pb.....apoi mai era si faptul ca manaca tot felul de pesti uscati, cam urat aratau...ma asteptam sa miste in orice moment.
    In schimb....aici gasesti tehnologie care mai de care mai de ultima ora. Preturile insa....cam mari. De fapt...f mari!
    Templele...Budhismul predomina aici....sunt frumoase de vizitat....pline de verdeata....

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Binenteles...am lasat ce e mai bun la urma....Dubai si Abu Dhabi...Sunt sigura ca ati auzit de shopping-ul de aici...mai ales in ian-feb....reduceri de pana la 70% pana si la magazinele de firma. Mall-uri o groaza si deschise pana la miezul noptii.
    Safari.....petreceri arabe....dansatoare, culmea nu sunt de aici...ci mai multe rusoaice sau marocance.
    Daca esti pasionata de design....decoratiuni interioare..o alta cultura.
    Tara e f curata...mancare ieftina...cazare ok...esti in siguranta.....
    Si in comparatie cu alte tari arabe(am vizitat Arabia Saudita..unde tre sa te acoperi neaparat...ca de nu...te ia politia de pe strada)...aici te imbraci cum vrei....maieuri sau pantaloni scurti....
    Si binenteles..Adela...daca vii....fac eu pe ghidul...ha,ha!

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    si mie imi plac calatoriile,imi place natura ,prefer muntele decat marea

Am vizitata aproape toata tara,mai putin dobrogea,cel mai mult mi-a placut zona Rucar Bran e o zona superba si este un satuc cam la 25km de Bran Podul Dambovitei sunt foarte multe pesteri,dar doar 1 sau 2 sunt amenajate pt turisti,restul le-am vizitat pe cont propriu

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    cu toate ca imi place muntele in concedii cu sotul numai la balaceala am fost
    Ultimul concediu a fost in Italia la Lido di Jesolo ,in nordul Italiei aproape de Venetia,e o statiune frumoasa,doar sa nimeresti cazare buna(nu ca noi)bulevardul principal,ca si plaja de altfel se intinde pe mai bine de 11 km

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Noi calatorim foarte mult,cel putin pana a venit Luka..acum am lasat-o mai moale,mai local insa cel mai superb loc unde am fost a fost Egipt,este unic te simti ca in povesti.Pe langa muzee si mult renumitele contructii,pe mine m-au impresionat oameni si stilul de viatza.Dupa Egipt mi-a placut New York..total total diferit si totusi foarte atragator ochiului.Nu as locui nici in Egipt,nici in New york insa au fost experiente de neuitat.

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Mi-ar placea sa ajung sa vizitez Japonia,Thailanda ,chiar si China,dar pana sa ajungem acolo e cale lunga,dar cine stie poate peste cativa ani cand cresc copii mai mari..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari