Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Mi_a cazut in miini o carte politista m_am urcat intr_un autobuz ca sa ma duc la munca si m_am trezit la capat de linie fara sa ma dau jos la destinatie.M_am dus la sofer si l_am rugat cind se intoarce inapoi sa imi spue unde sa cobor deoarece am o carte foarte interesanta si nu sunt atenta .

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Daca as mai avea timp si de citit ar fi bine. Dar abia imi termin treburile si mai stau pe net cat doarme prichindelul. Ultima carte am citit-o cand eram insarcinata.

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    si mie imi place sa citesc dar nu am timp .

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    de mult nu am mai citit o carte si nu ca nu as avea timp dar nu stiu de ce ,cand prindeam o carte in maini nu ma lasam pana nu o terminam sunt o pasionata a cartilor politiste si cred ca imi voi relua vechiul obicei de a citi o carte.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Vai, ai atins un punct sensibil. Imi place enorm sa citesc... orice carte, de orice fel. Citeam mult inainte de a-l avea pe Vladutz, pe langa tone de cursuri de la facultate... Cand am inceput serviciul, nu prea mai aveam timp, dar cand am ramas insarcinata, am dat iama in biblioteca. Dupa ce am nascut, cateva luni, mai citeam cand ieseam afara cu Vladutz si el dormea, dar acum nu mai am timp deloc. O sa mai creasca el si o sa revin la obiceiul placut de a citi o carte.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Imi place sa citesc..dar acum parca numai am asa rabdare...si nici timp..citesc decat carti despre educatia si cresterea copilului

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Arianna am ras copios de ce-ai patit cu cartea aceea! Mie imi placea sa citesc, dar de cand il am pe Florian....n-am citit o carte de la cap la coada. Ultima carte pe care am citit-0 a fost "Veronika se hotaraste sa moara" o carte psihologica foarte faina.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Si mie imi place sa citesc dar nu prea mai am timp si din pacate nici rabdare

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Ultima carte pe care am citit-o a fost "Vrajitoarea din Portobello" (Coelho), pe care am primit-o de la mama de sarbatori. Inainte de asta am citit, in ordine cronologica, "Raising Witches" (Ashleen O'Geae), "Ingeri si demoni" (Dan Brown), "Jurnalul unui mag" (tot Coelho), "The Mythmaker - Paul and the Invention of Cristianity" (Hyam Maccoby), seria cea noua "Dune" si... nu-mi mai aduc aminte mai departe. :))) Imi place sa citesc mult de tot, din pacate nu prea am timp. Singurul locas de liniste si pace si unde am timp de citit e, oricat ar parea de aiurea, toaleta... :))))))

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Nu e aiurea Oana si la mine e un loc linistit mai ales cind citesc reviste,pai aici la italieni se poarta

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Va recomand cu drag cartea lui Pavel Corut "Arta succesului pentru copii", nu veti regreta daca reusiti sa o cititi, e ca o calauza pentru mine in educatia puisorului meu!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari