Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    Eu de cateva zile ma tot uit pe internet sa gasesc un hotel acceptabil la pret si servicii, pe litoralul ramanesc. Oferta cam lasa de dorit. Preturile sunt destul de mari la hotelurile de 3 si 4 stele. Imi este teama sa plec in strainatate, la mare, cu puiul meu anul asta. Din cauza asta m-am orientat spre litoralul romanesc. Poate sunt mamici care au fost in anii trecuti si la noi la mare si ne pot da sfaturi. Eu caut un hotel care sa aibe loc de hoaca pentru copii, piscina pentru copii, un parculet aproape si sa fie langa plaja. Cam pretentioasa, nu?

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    La fel am facut si noi anul trecut..pt ca Alex era destul de mic am ales sa mergem pe litoralul romanesc, insa am venit acasa cu o uriasa dezamagire.
    Noi am avut si niste peripetii, a doua zi dupa ce am ajuns acolo am vrut sa venim acasa, insa ne-am gandit la puisorul nostru si pt el am ramas.
    Ne-am cazat la Mamaia, insa conditiile au fost sub zero, iar preturile mai mari ca in occident. Asadar cu banii pe care i-am cheltuit acolo mergeam lejer intr-un sejur in strainatate.
    Daca vrei sa iesi mai ieftin, te poti orienta la cazarile in vile, si nu in Mamaia, ca acolo preturile sunt imense, in celelalte statiuni.
    Am vazut vile destul de cochete, chiar luxoase, iar preturile sunt acceptabile...Ce este dezavantajos in acest caz, este mancarea care cel mai sigur ti-o faci tu sau alegi terasele...

Dupa concediul destul de nereusit de anul trecut, anul acesta ne-am hotarat sa mergem in Turcia...asa ca speram ca va fi bine, ca de scump este destul...

Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    acum am citit mesajul tau pana la capat...destul de greu de gasit ceea ce cauti tu...insa poate te poate ajuta cineva concret...eu nu am cunostinta despre asa ceva. bafta.

Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    am gasit in neptun-olimp un hotel de 4 stele. 350 ron/noapte, cu mic dejun inclus. nu este langa plaja, iar tariful este enorm. oricum ma bucur ca ai raspuns, pentru ca subiectul asta nu l-am postat numai pentru mine, cred ca sunt multi parinti care isi pun intrebarea asta si poate reusim prin acest subiect sa gasim raspunsuri.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Noi am hotarat sa mergem in Bulgaria cu Alex,anul trecut nu am fost nicaieri ,am considerat ca e prea mic pentru o deplasare ,chiar pe litoralul romanesc..studiem oferte,sper sa gasim ceva potrivit dorintele noastre...cum a zis si Mirela,cu ceva amenajat pentru copii,loc de joaca ,piscina...etc...

Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    In Bulgaria sunt sanse mari sa gasesti asa ceva.
    Am vorbit cu persoane care au fost acolo.
    Conditiile sunt destul de bune, si preturile sunt mult sub ale noastre.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Tocmai de aceea vrem in Bulgaria,stiu ca exista amenajari si mancare pentru bebelusi si conditii foarte bune la preturi rezonabile.A fost sora mea..acum doar sa ne decidem unde e mai bine!

Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    mie imi este teama sa plec si in Bulgaria pentru ca sora mea, care are acum un baietel de 3 ani si jumatate, a fost cu el la mare cand avea cel mic 1 an si jumatate si a facut o enterocolita de toata frumusetea, a stat cu el in spital pe perfuzii. toata mancarea a gatit-o ea, chiar cu apa plata. nu isi explica nici acum de la ce... doctorii au spus ca a inghitit apa de mare, si ca unii copii reactioneaza cand schimbi aerul (se deranjeaza la stomac, vomita, etc.) mie de asta imi este frica, sa nu ma trezesc pe acolo ca am nevoie de doctori, pentru ca am auzit o gramada de lucruri proaste despre bulgari si modul in care isi trateaza turistii romani.

Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    La anul cu siguranta ca voi alege alt litoral. sper sa am mai mult curaj atunci. acum imi este teama ca este prima iesire la mare si nu stiu cum va reactiona.

Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Mirela sa stii ca si partea asta este adevarata.
    Anul trecut cand am fost la Mamaia, sotul meu impreuna cu nasul nostru au facut o plimbare pana la bulgari sa vada ce si cum...noi neavand pasaport pt Alex, am ramas la mamaia..
    Insa chiar si ca vizitatori de o singura zi, au fost foarte dezamagiti de cum s-au comportat cei de acolo.
    I-au dat afara de pe plaja, i-au facut "mamalinski" dupa ce au intrat in vorba cu un bulgar ce o rupea si pe romaneste...asa ca cum ti-e norocul.
    Eu cu cine am povestit, majoritatea au fost multumiti, dar am auzit si unele pareri contra.

Floricica Avansata deliutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2007
    Postari in forum
    1.599
    un hotel de acest gen este in Jupiter, H Majestic, este si in Mamaia, dar mie personal mi s-a parut tare scump pentru litoralul nostru
    personal, am ales sa mergem la noi la mare, la hotelul pe care institutia la care lucrez il are, conditiile sint bune, adica are aer conditionat, frigider, televizor, avem 3 mese pe zi, hotelul are si cabinet medical, piscine, bar, terenuri de sport etc.
    pretul e ok, adica 1599 lei de pereche pentru 6 nopti cazare, singura problema ar fi statiunea in care este situat, mai precis plaja de acolo... la Eforie Sud e cam aiurea, dar am hotarit sa mergem la Eforie Nord unde e ok
    insa la anul sigur o sa mergem in afara, cred ca in Antalya, , dar trebuie sa ne hotarim din timp si sa facem rezervari in lunile in care nu e asa de cald, iunie sau septembrie...sigur vom merge cu avionul, ca altfel nici nu se poate...
    am niste prieteni care se incumeta sa mearga cu masina, cu un copil de 3 ani, fac 3 zile!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari