Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ffifere90's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2009
    Postari in forum
    6
    incep prin a va saluta!si eu sunt o proaspata mamica s vreau sa va stiu parerile despre picturile pe peretii din camera copiilor dvs:daca aveti asa ceva si daca v-ar placea

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Buna, ffifere, bine ai venit pe forum!!! Cat timp are copilutul tau? Mie imi place sa pictez peretii si mi se pare ca ma si pricep . Acum ne facem casa si o sa-i pictez peretii in camera, doar ca nus stiu ce sa folosesc...Pana acum am pictat cu tempera pe pereti...Mai demult am citit pe undeva ca unele vopsele nu sunt recomndate pentru picturi murale in camera copilului, din motive de toxicitate, dar nu mai stiu exact despre ce era vorba...Tu ce ai folosit????Poate ne arati o poza :)

Membru inregistrat la
    10.06.2009
    Postari in forum
    6
    buna gina!copilasul meu are 1 an si 4 luni si ii plac desenele animate.ma bucur ca impartasim aceeasi pasiune.si eu ma voi muta in casa noua si desigur ca ii voi face copilului meu o camera de vis.eu am pictat pe la gradinite si iti spun sigur ca tempera de var sunt cele mai sigure,pt ca rezista.eu folosesc de la savana,sunt accesibile.amestec tempera cu aracet pt aderenta si le deschid cu alb de titan.cam atat.am pus poze in albumul meu pt ca nu stiu sa postez direct in opinie poate ma deslusesc intre timp.din pacate nu am poze decat cateva in format electronic.tinem legatura!

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Foarte dragute, cred ca o sa fie incantat :) De rezistat stiu ca rezista, doar de toxicitate ma temeam, dar daca si pentru gradinite se folosete...ma gandesc ca e ok...
    Daca tot suntem la picturi murale, pentru exterior ai idee ce se poate folosi sa reziste la ploi si intemperii???

Membru inregistrat la
    10.06.2009
    Postari in forum
    6
    asta chiar nu stiu,nu am pictat niciodata in exterior,dar daca as face-o,cred ca as alege tot aceleasi tempera,dar de exterior,si cred ca as pune mai mult aracet.chiar ma intereseaza acest subiect,daca mai afli de undeva de acest lucru,te rog anunta-ma.tu ai ceva poze cu picturi de-ale tale?

Floricica Nou Venita lorellayy's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2009
    Postari in forum
    201
    si noi avem in camera copiilor picturi pe pereti...
    da sunt facute de mine..doar tempera cu apa....nu am vrut sa pun aracet...
    noi avem pe Tom, printesele disney, tweety si donald...
    le-am printat si le-am trecut pe perete cu indigoul...am muncit putin da a meritat...

Membru inregistrat la
    10.06.2009
    Postari in forum
    6
    pai mi-ar placea sa va vad picturile,fetelor...eu am cateva imagini in album,picturi facute la mine la gradinita.eu le fac cu mana libera,fara indigo.e mult mai simplu.si folosesc aracet pt o mai buna aderenta si rezistenta in timp.va pup si sa va creasca copiii mari!!

Floricica Nou Venita dianavlad's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    1
    m-am logat pe acest forum pt ca am gasit un subiect care ma intereseaza si pe mine . sunt mamaica a doi copii ,(de 11ni si 6 ani)si sunt pasionata de picturile pe perete.am pictat si eu camera copiilor mei acum doi ani dar din pacate a trebuit sa-mi zugravesc camera . am pictat si peretii gradinitei in care lucrez dar am folosit vopsea lavabila si colorant pt aceasta .picturile sunt rezistente si vopseaua nu e toxica

desenepereti
    Guest
    In legatura cu picturile si desenele pe pereti eu ma ocup cu asa ceva.
    Puteti vedea cateva din desenele facute de mine in albumul meu.

Daca gasiti ceva ce va place puteti sa-mi scrieti un mesaj privat si sa va dau mai multe detalii.

Albumul meu

Floricica Nou Venita ceraseladaniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    1
    buna seara sunt si eu o mamicutza de baietel si eu i-am pictat peretii cu pluto,mikey mouse,mica sirena.piticii din alba ca zapada etc.Iar acum vecina mea m-a rugat sa-i pictez si fetitei ei cate ceva si am sa-i pictez pe alba ca zapada,clopotica,winie de pooh etc.Si eu tot cu tempera pictez si imi place ceea ce fac .

Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    te rog lasa-mi un mp cu datele tale, as vrea sa-i pictez camera piciului, poate ma ajuti..ce zici??

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari