Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danieluska's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    46

Petele de pe haine

Nu stiu altii cum sunt, dar eu fac ce fac si ma patez..si asa fac si pustii mei..majoritatea bluzelor noastre albe sunt patate si le purtam doar in casa..cum pot scapa de ele..am foslosit detergenti performanti, o solutie speciala..degeaba puteti sa-mi recomandati lu leac contra petelor..Primul ar fi , bineinteles sa fiu mai atenta..Help!

Floricica Nou Venita roxanais's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    57
    Si noi avem aceeasi problema. Multe din hainute sunt patate. Nici noi nu stim cum sa le scoatem.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Buna!
    Eu am fost multumita de Vanish pe rufe colorate...dar exista si pentru haine albe.Probabil ca ar conta si de cat de veche este pata...

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    La mine vanish pentru rufe albe a dat rezultate, dar puneam imediat ce aparea pata, nu o lasam sa se invecheasca

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Si eu pun imediat Vanish pe lucrurile patate,este foarte bun!

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Eu sunt bolnava de psihopupu cu patatul rufelor....ale lui Osmicu' in special...Eu personal pana acum nu am gasit ceva mai bun decat clorul pt. rufele albe - motiv pt. care la hainele de casa am adoptat mai mult aceasta culoare.

La rufele colorate nu a functionat nimic...poate doar foarfeca! Am incercat sa aplic si solutia nediluata de Vanish direct pe pata....nici un rezultat....daca papica a avut morcov in compozitie...adios...

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de Hayeti Vezi mesajul
    Eu sunt bolnava de psihopupu cu patatul rufelor....ale lui Osmicu' in special...Eu personal pana acum nu am gasit ceva mai bun decat clorul pt. rufele albe - motiv pt. care la hainele de casa am adoptat mai mult aceasta culoare.

La rufele colorate nu a functionat nimic...poate doar foarfeca! Am incercat sa aplic si solutia nediluata de Vanish direct pe pata....nici un rezultat....daca papica a avut morcov in compozitie...adios...
    Hayeti,off topic,ai fost ieri cu baiatelul prin parcul Carol la locul de joaca?cred ca s-a jucat cu fetita mea.il recunosc dupa poza de la profil.daca ma insel,imi cer scuze

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de ssinziana Vezi mesajul
    Hayeti,off topic,ai fost ieri cu baiatelul prin parcul Carol la locul de joaca?cred ca s-a jucat cu fetita mea.il recunosc dupa poza de la profil.daca ma insel,imi cer scuze
    Nu iubita....noi stam dupa blocurile gri ..adica in Pantelimon...si ne facem plimbarile prin Parcul Morarilor.
    Pupici

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Ca sa scot petele de pe haine pun masina sa spele mai intai un program scurt cu detergent si apa RECE fara stoarcere si apoi adaug din nou niste detergent si o reprogramez la temperatura dorita in functie de material.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Eu folosesc o solutie din Italia, Zgratatore(asa se citeste,nu e scris corect, dar nu pot ajunge acum la recipient), e foarte buna; cum vad o pata, dau fas fas, las sa actioneze si gata

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Daca pata este recenta - apa si sapunul sunt cele mai bune. Daca nu este recenta - Vanish, dar nu tot timpul si nu toate petele.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari