Vezi rezultatele sondajului: Va place muzica populara romaneasca?

Votanti
17. Nu poti vota in acest sondaj
  • Da

15 88,24%
  • Nu

2 11,76%
Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Muzica populara

Va place fetelor?
    aveti artisti preferati?
    Imi place foarte mult..muzica autentica..folclorul romanesc
    Nu ascult doar la ocazii ..gen nunti..si alte petreceri...ma uit de cate ori am ocazia pe Etno Tv..
    Muzica din partea ardealului si banatului si maramuresului
    dar nu spun ca nu imi place si din restul zonelor.
    Modificata de dami28elena11; 26.03.2011 la 19:41:36.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Imi place foarte mult:
    Dinu Iancu Salajeanu, Nicolae Furdui Iancu, Ionut Fulea, Elena Merisoreanu
    Puiu Codreanu, Angela Rusu,
    Grigore Lese
    Cornelia si Lupu Rednic
    Sunt cativa care au murit..si a caror muzica imi placea mult" Dragan Munteanu, Liviu Vasilica, Ion Dolanescu
    Lista e lunga..dar ei sunt cei care imi plac foarte mult..ascult muzica lor cu mare placere.
    Modificata de dami28elena11; 26.03.2011 la 19:26:40.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Unii spun ca numai este 'la moda'
    eu ascult cu placere...imi place mult portul popular ..le admir cum sunt imbracate..
    ma bucur ca inca este promovat folclorul nostru..si inca mai are valori

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    poate ca nu mai e la moda dar eu o ador.....de mica ma uitam cu parintii la tezaur folcloric......

oanachampion
    Guest
    Si mie tot muzica din zona Ardealului imi place cel mai tare... Nicolae Furdui Iancu, Veta Biris, Aurel Tamas etc... Cand eram in tara imi placea, era ok, dar nu ma dadeam in vant dupa genul asta... De cand am plecat, insa, cand ascult muzica populara, plang de-mi sare camesa de pe mine...

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    si mie imi place muzica populara romaneasca ,dar am o sensibilitate mai mare pt cea din zona ardealului:Nicolae Furdui Iancu,Aurel Tamas,Dinu Iancu Salajan,Veta Biris...imi mai plac tare mult si sotii Rednic!!!
    insa,cel mai mult imi place sa joc pe aceasta muzica....cum se spune la noi in Ardeal....

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Gala premiilor muzicii populare românești se dorește a fi cel mai important eveniment de recunoaștere și stimulare a valorilor cântecului popular.

Anul acesta ETNO TV , în semn de recunoștință, îi va premia pe TOȚI INTERPREȚII din "Generația de aur" ai folclorului, artiști care și-au pus viața în slujba cântecului popular.

lorito
    Guest
    Si eu ascult din cand in cand muzica populara, nu cunosc prea multi artisti, doar ce aud pe la terase, glumesc. Oricum, avem cantareti de valoare in acest domeniu . Nu cunosc si cantareti tineri, eu ce stiu din mosi-stramosi:)

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    La nunti, botezuri si alte cumetrii merge, dar sa o ascult asa, ca vreau eu.....nu.Nici nu stiu sa le deosebesc...ca-s dobrogene, banatene, ardelene, moldovenesti, etc.Sunt un antitalent in privinta asta.

Floricica Debutanta CopilulMeuDrag's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2008
    Postari in forum
    847
    Si noi suntem fani, insa preferam muzica din Moldova...si din Moldova de peste Prut, ne place si generatia de aur si cei mai tinerei... Bradatan, Angelica Flutur, Orchestra lui Botgros este preferata mea :), ins aascult cu mare placere si muzica din celelalte zone ...

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Nu. In afara de cateva foarte foarte vechi si cunoscute, pe care le pot numara pe degete, restul nu suport.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari