Ultimele discutii din forum
    sun2shine
    Guest
    Cristina,mat-ul e cartonul ala care se pune intre sitcla si goblen si paote fi de mai mutle culori.Il am pe perete,Cristina...dar trebe refacut...nu se vede greseala din avion dar n-ar fi rau sa arate superb!
    Stai ca-l trag in chip!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de sun2shine Vezi mesajul
    Ioi si nici nu e asa de mare.Eu am unul de 1m pe 30cm si nu i-am gasit rama pe masura .La inramat special doar mat-ul ala m-ar fi costat 50 de dolari .Am improvizat un pic.Am luat o rama sa incapa ca lungime si l-am pus pe sot sa taie din rama.Rama a iesit faina dar goblenul trebuia intins un pic mai mult.Cand am vreme intr-o zi il iau jos din nou sa il motrosesc .

Acum lucrezi la ceva sau nu ai timp?De unde le achizitionezi?
    Cel mai mare goblen care-l am eu e cam 60x40cm, dar nu e facut de mine. L-am primit de la bunica mea si e vechi tare, are mai mult de 50 ani. Acum 2 ani i-am restaurat rama si l-am scos de pe cartonul original, fiindca era cam putrezit. Acum arata super, nici n-am crezut c-o sa ma descurc atat de bine!
    Goblenurile de obicei le iau de la Michaels, un magazin specializat in arts & crafts. Dar am mai luat si de la WalMart.

sun2shine
    Guest
    Citat Postat de mama leone Vezi mesajul
    Cel mai mare goblen care-l am eu e cam 60x40cm, dar nu e facut de mine. L-am primit de la bunica mea si e vechi tare, are mai mult de 50 ani. Anul trecut i-am restaurat rama si arata super. Nici n-am crezut c-o sa ma descurc atat de bine!
    Goblenurile de obicei le iau de la Michaels, un magazin specializat in arts & crafts. Dar am mai luat si de la WalMart.
    Si eu tot de acolo fac cumparaturi1
    Asta mare l-am primit cadou de la mama.Eu am facut mai mici.Am unul cumparat din Cj,dar inca nu m-am apucat de el!

Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Acum lucrez la o natura moarta cu niste trandafiri. Sunt aproape pe terminate, acum fac liniile de contur.
    Inainte de el am facut tot o natura moarta, cu scoici. Inca n-am apucat sa-l inramez, ca n-am gasit rama gata de cumparat. Drept e ca nici n-am cautat foarte mult, ca mereu sunt prinsa in alte cele.

sun2shine
    Guest
    Eu m-am cam dat pe tricotat!
    Poate tre sa reiau goblenul!

Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Eu am renuntat la tricotat dupa ce l-am nascut pe fiu-meu. Ultimul lucru ce l-am tricotat a fost un pulovar pt el, cand avea cam 1 an. Apoi am mai trecut printr-o perioada f scurta de macrameu, dupa care am revenit tot la goblen, pe care am inceput sa-l indragesc in facultate.
    Tu lucrezi acum la ceva goblen?

sun2shine
    Guest
    Din pacate nu lucrez acum la niciun goblen.Am terminat unul acum cativa ani si nici n-am apucat sa il inramez...da'pana imi renovez bucataria( ca e unul pt bucatarie cu floarea soarelui) il inramez si eu!

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de flora73 Vezi mesajul
    da' nu se mai gasesc ca o dinioara la mercerii goblenuri cu ata su harta?
    ba da Flora
    dar e la moda comanda online
    Intra cand ai timp aici Rogoblen
    Sunt multe care chiar din Italia fac comenzi aici.

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de sun2shine Vezi mesajul
    ...Stai ca-l trag in chip!
    trage-l
    sa ma lamuresc si eu
    .................................................

Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Cris, astia la Rogoblen accepta plata prin credit card? Livreaza si la Oradea? Ca merge fiu-meu la vara in Ro, si ma gandesc ca daca gasescceva ce-mi place as face comanda sa-l trimita la socrii si mi-l aduce apoi copilul.

cristina elena
    Guest
    Da MJ
    se poate plati si cu card la o comanda si se trimite coletul la adresa indicata
    Intra acolo pe link Rogoblen, la postarea mea anterioara si vezi modele. Au adresa de mail daca vrei sa intrebi ceva anume.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari