Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Lumea Teatrului este in doliu

Pe 31 martie, in jurul orei 21.15, dupa o grea suferinta, maestrul Ion Lucian a decedat la sectia de terapie intensiva a Spitalului Clinic Floreasca. S-a luptat pana in ultima clipa cu boala, avand-o alaturi pe sotia sa, actrita Paula Sorescu Lucian.

Trupul neinsufletit al maestrului Ion Lucian va fi depus in holul Teatrului Excelsior, luni, 2 aprilie, incepand cu ora 13.30, pana la ora 18.00. Toti cei care vor sa-i aduca un ultim omagiu extraordinarului om de teatru Ion Lucian, sunt asteptati in foyerul teatrului.

Marti, 3 aprilie, maestrul Ion Lucian va fi condus pe ultimul drum, la Cimitirul Bellu, unde va fi inmormantat pe Aleea Artistilor.

Dupa cum stiti, Teatrul Excelsior este partener al Comunitatii Copilul.ro. Il plangem pe maestrul Lucian cu atat mai mult cu cat l-am cunoscut, l-am auzit si l-am vazut cum i se umezeau ochii atunci cand vorbea despre copii si ii vedea asteptand povestea de pe scena! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    S-a mai dus un artist.Ce-mi pare rau e ca n-am vazut nici o piesa de teatru in care a jucat; sa-l vad pe scena, nu la televizor.Sa-i fie tarana usoara!

Floricica Avansata danipufu's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    1.856
    Dumnezeu sa il odihneasca in pace

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Dumnezeu sa-l odihneasca! S-a mai stins o stea a teatrului romanesc!

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Saptamana trecuta a fost neagra. A murit Stefan Radof, a murit Ion Lucian, Olga Tudorache este in spital.
    Crunta saptamana

Floricica Nou Venita adriana69's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2010
    Postari in forum
    2
    Drum bun,d-le ”Profesor ABC„! Probabil ca si acolo sus,sunt copiii care asteapta sa le povestiti,asa cum si pe multi dintre noi,ne-ati fascinat cu multi ani in urma! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    D-zeu sa-l odihneasca in pace...cu siguranta acolo sus era nevoie de un om ca el...altfel nu-l lua.Mare pacat sa vezi cum in fiecare zi/sapt/luna moare cate un actor din vechea generatie(singurii actori adevarati dupa parerea mea) pacat ca noi spectatorii,ramanem din ce in ce mai mult fara adevaratul teatru,film,sceneta etc...fara trairea cu care se manifestau cu daruirea si iubirea lor pt scena si public!!!!!!!!! Condoleante familiei indurerate!!!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari