Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Ce este mai frumos decat sa vezi cum o samanta pe care ai pus-o cu mainile tale in pamant rodeste sau cum un copacel plantat de tine se inalta cu fiecare an ce trece? Abia astept primavara, sa incep sa lucrez pamantul in gradina mea de la marginea orasului unde, la nasterea fetitei mele, am plantat un nuc de care sa aiba ea singura grija. Daca aveti aceeasi pasiune, astept sfaturi legate de florile de gradina.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu sunt pasionata de gradinarit. cand m-am mutat cu sotul am pus flori dupa garaj sa am de ce avea grija. si niste ceapa care nu a rodit ca era prea rau pamantul.in anul urmator mi-a facut loc pt gradina in fata casei si acum am o gramada de flori. mi-a adus si mama anul trecut crini regali si imi plac tare mult toate florile.sper sa mai povestim despre gradinarit

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Ma bucur ca te-am gasit si ca putem vorbi despre gradinutele pe care le ingrijim. O sa te tin la curent cu toate lucrarile pe care le fac in fiecare sezon, de la florile de primavara la cele de toamna! pupici tuturor!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu o sa iti povestesc ce o sa fac. in toamna mama mi-a plantat 20 de bulbi de lalele nuante diferite de mov . o sa le ffac poze sa le vezi cand infloresc

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    a, si cand a venit mama la noi mi-a adus si mie 2 nuci si astept primavara sa vad daca s-or prins. acum sunt ingropati in zapada...

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Eu in toamna am pus o gramada de bulbi: irisi, crini, lalele crete, frezii... dar am si plantat cativa pui de tuia crescuti in gradina mea, sunt curioasa daca s-au prins, atunci voi incerca sa pun jur imprejurul casutei tuia, ca sa fixeze mai bine solul pentru ca este o constructie in varful dealului.

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    SI MIE IMI PLACE SA MA OCUP DE GRADINITELE CU FLORI.MAI FAC ASTA CAND MERG PE LA TARA LA PARINTI.

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Te asteptam cu drag sa ne spui ce flori aveti si cum le ingrijesti cand mergi pe la tara. Trebuie sa fie relaxant pentru tine...

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Daca stiti cum pot face rost de un magnoliu si ce conditii ii trebuie sa creasca anuntati-ma si pe mine!

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    da este relaxant.imi place mult sa stau sa le plivesc iarba din jurul lor.in gradinita sunt urmatorele flori: gladiole, narcise, lalele, crini, floarea pastelui, zambilute, crizanteme,albastrele, palma maicii domnului, crini de august(asemanator cu cala), trandafiri, palaria mariei(este ofloare asemanatore cu crizantema ), liliac.sunt foarte frumoase cand infloresc.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    mihaela poti cumpara magnolie de la piata primavara. conditiile nu sunt prea sensibile dar poti gasi si pe net despte magnolie. si eu o indragesc mult si aveam una roz ins ain vara ne-am apucat de construit si soferul de pe betoniera direc pe magnolie o tras masina..ce nervi....

+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari