Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata migamo's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2008
    Postari in forum
    2.005

Fotografia

Nicio mamica pasionata de fotografie?
    Eu sunt o mamica fotograf, imi place la nebunie ceea ce fac. Nu e o pasiune descoperita in tinerete, ci destul de timpuriu, dupa ce s-a nascut Martin.
    M-am trezit intr-o dimineata, acum vreun an, spunandu-i sotului ca eu asta vreau sa fac de-acum inainte. Si m-a sprijinit neconditionat. Acum, dupa cursuri urmate, workshop-uri, inverstitii in aparatura, ma declar fotograf amator dar ambitios si perseverent

andreeacta
    Guest
    ce cursuri ai urmat?....................................

Membru inregistrat la
    25.08.2008
    Postari in forum
    2.005
    Iti dau un mesaj pe privat, sa nu facem publicitate aici?

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de migamo Vezi mesajul
    Nicio mamica pasionata de fotografie?
    Eu sunt o mamica fotograf, imi place la nebunie ceea ce fac. Nu e o pasiune descoperita in tinerete, ci destul de timpuriu, dupa ce s-a nascut Martin.
    M-am trezit intr-o dimineata, acum vreun an, spunandu-i sotului ca eu asta vreau sa fac de-acum inainte. Si m-a sprijinit neconditionat. Acum, dupa cursuri urmate, workshop-uri, inverstitii in aparatura, ma declar fotograf amator dar ambitios si perseverent
    Felicitari....si mie imi place mult fotografia, dar inca nu am facut nici un curs....am gasit ceva on line care explica foarte bine.....pe lectii, ca la un curs normal.
    Cand am timp i-l urmaresc, dar tot am sa caut unul live....e mai simplu daca ai de pus intrebari profesorului.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    IMG_1992 - Copia..jpg IMG_1797 - Copia..jpg

Doar doua din fotografiile facute in timp ce ma "jucam" cu teleobiectivul si timpii de expunere

andreeacta
    Guest
    Iti dau un mesaj pe privat, sa nu facem publicitate aici?
    te rog!

merci!

......................

Membru inregistrat la
    25.08.2008
    Postari in forum
    2.005
    Flora, superbe! :-) Imi plac la nebunie.
    Ce aparat, ce obiective folosesti?

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Flora, superbe! :-) Imi plac la nebunie.
    Ce aparat, ce obiective folosesti?
    Un cannon 1000d, iar fotografiile astea sunt facute cu teleobiectiv 55-250mm.
    La cea cu apa am folosit functia Tv......ceva de genul "congelarea timpului", dar sunt amator, sunt inca la faza de descoperire a aparatului

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Si mie-mi place sa fac poze. Nu am urmat decat un curs, cel tinut de D. Mociornita la sediul F64. Avea o vorba pe care am inteles-o si pe care o sustin in totalitate: tehnica fotografica=25%, talent, inspiratie, munca efectiva = 75%.
    In ceea ce priveste imaginile florei, am observat urmatoarele: subiectele sunt prea centrate si poate la cea cu apa as mari contrastul si as aplica un efect de Sharp.
    A, folosesc Nikon, sunt fan al acestor aparate. Atasez o imagine cu gheata ( in parc, azi iarna)
    Modificata de Villi; 11.07.2011 la 22:55:29.

Membru inregistrat la
    25.08.2008
    Postari in forum
    2.005
    Eu una sunt fan Canon, am un 60D.
    O sa pun si eu ceva imagini cat de curand.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Mai pun cateva la indemana
    In ceea ce priveste teleob: le prefer pe cele cu plaja focala fixa pt portrete, dar mobila pentru instantanee din natura.
    In ultima vreme nu am mai pozat, deoarece aparatul da semne de uzura. Imi trebuie cat de curand un body nou.
    Modificata de Villi; 11.07.2011 la 22:56:24.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari