Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita b.miha's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    8
    Eu vorbesc Franceza (cam stricat), Engleza (bine) si Spaniola (mai mult de la telenovele ). Voi?

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    eu vorbesc engleza (f bine), italiana (bine), franceza (suficient), iar norvegiana tocmai imi bat capul s-o invat.

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    salutare!eu vb engleza,iataliana si franceza f bn si japoneza la nivel conversational

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    buna fetelor.dar va descurcati,nu gluma...eu vorbesc engleza (mediu),spaniola(bine) si cam atat

Floricica Nou Venita b.miha's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    8
    Oau, ce poliglote suntem :) dar limbi exotice stie cineva??

mi-as dori mult sa invat si eu o limba din asta mai speciala gen japoneza sau rusa sau araba dar....nu stiu cand as avea timp

oanachampion
    Guest
    Vb. engleza (in curand mai bine decat romana ), franceza (ok), greaca (ok... am facut meditatii un an si dup-aia am fost la o scoala particulara de lb straine un an), italiana (nitel... am facut cursuri un an), spaniola (binisor... am facut cursuri in facultate) si "rup" un pic de portugheza.

oanachampion
    Guest
    Am o idee, poate prinde... Ce-ar fi sa deschidem niste topicuri pt. invatat limbi straine pe forum? De ex, ca tot zicea b.miha de limbi exotice... Care stie japoneza, araba etc. sa ne invete si pe noi... Ce ziceti? Va bagati careva?

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Oana, mie imi place f mult ideea ta. cum spuneam mai sus eu invat norvegiana si, dupa cum se stie, e si asta o limba exotica. plus de asta, norvegiana, daneza si suedeza se aseamana f mult, daca o inveti pe una, te descurci cat de cat si cu celelalte.
    pe langa toate astea, daca voi exersa cu voi, mi se vor impregna si mie mai bine anumite chestii.
    sper sa-ti imbratiseze ideea si alte persoane, sa nu ma apuc eu sa deschid un topic si sa postez ca nebuna.

Floricica Cu Vechime organza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Buna. Eu vb engleza( ok), turca( ok)..spanıola( ok)..nu sunt perfectıonısta..dar ma descurc f.bıne...;))))

oanachampion
    Guest
    Eu ma inscriu daca deschizi topic pt invatat lb norvegiana! [imbratisarea] Cred sincer ca e in avantajul nostru sa invatam orice lb straina in plus fata de ce stim deja.

oanachampion
    Guest
    Acestea fiind spuse, singurele lb pe care n-as putea sa le invat (in principal pt ca nu vreau ) sunt lb slave (rusa, bulgara etc).
    Ce mi-as dori din suflet sa invat: portugheza (mult mai bine... acum inteleg destul, insa nu prea pot vb), maghiara (pt. toate vacantele de vara la bunici, cand ma frustra faptul ca nu intelegeam ce vb bunica mea cu vecina ei ), araba, afrikaans (sau macar olandeza), germana (deh, glasul sangelui )... Bineinteles, mi-ar trebui vreo 3 vieti sa invat toate astea...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari