Ultimele discutii din forum
    sunshine
    Guest

Crosetam

Stiu ca mai sunt mamici care croseteaza.Eu tricotez mai mult dar am gasit modelul acesta de iepuras si Tia a insitat sa ii fac un iepuras.Si iata-l!

ANDREEA_23
    Guest
    :) SUPER TARE e foarte dragalas :) vreau si eu unul pt baietel

Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Superb iepurasul, felicitari! As face si eu asa ceva dar stiu ca trebuie sa fi inarmat cu muuulta rabdare, si sa am si putin timp liber - ceea ce la mine este exclus momentan.

sunshine
    Guest
    Citat Postat de ANDREEA_23 Vezi mesajul
    :) SUPER TARE e foarte dragalas :) vreau si eu unul pt baietel
    Multumesc!
    Teodora nu e chiar asa de greu si se face repede.Se face pe bucati asa ca poti lua pauza intre bucati!

Floricica Novice gulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2006
    Postari in forum
    404
    si eu ador lucrul cu acele sau croseta! imi place ! e minunat iepurasul! Superb chiar! eu la insistentele unei colege de birou m.am apucat de facut botos de casa !isi dorea enorm o pereche si i.am facut! promit poze!

sunshine
    Guest
    Si la mine e la fel!Am facut niste botosei super faini de curand pt bebe.
    Le am pe blog!http://knitcutethings.blogspot.com

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Si mie imi place sa crosetez si m-am apucat doar dupa ce am nascut... mi-a parut rau ca n-am inceput din timpul sarcinii ca atunci chiar am avut mult timp liber :)
    Gasesc modele foarte faine si cu "reteta" pe www.ravelery.com

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    f f frumos!!
    mi-ar place si mei dar nu stiu sa crosetez si nici nu cred ca as avea rabdare..
    felicitari!!!

Floricica Novice gulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2006
    Postari in forum
    404
    sunshine e minunat ce ai facut! m.am uitat cu mare interes la tot ! sunt superbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sunshine
    Guest
    Multumesc fetelor!
    Anka ce id ai pe ravelry?

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    foarte frumos! Si mie imi place foarte tare sa crosetez, am invatat in copilarie si am reinceput acum, de curand, incercand sa ii fac fetitei mele o basca. Am inceput de sus, vroiam sa merg rotund si sa cresc, dar am ramas la dimensiunea unei flori. Am facut apoi o multime de brose crosetate si le-am impartit pe post de martisoare la toate prietenele si nu numai! Ce ma bucura cel mai tare este faptul ca si fetita mea cea mare a vrut foarte tare sa invete si a si reusit, a facut si ea pentru un proiect de la scoala martisoare hand-made crosetate! Atat de tare m-am bucurat ca ceea ce am invatat eu de la mama mea, a invatat si ea!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari