Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita loredanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2007
    Postari in forum
    6
    ...e o modalitate f buna, pentru cine are o mica pasiune pentru aceasta arta...eu asa ma relaxez si mai nou incerc sa fac din aceasta pasine chiar o mica meserie...aici gasiti mai multe detalii...astept si pareri si sugestii....

www.loredana.nadrag.ro

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Loredana felicitari esti foarte talentata!

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Cu subiectul asta mi-ai atins sufletul, pe la 13 ani am castigat nu stiu ce premiu prin India, era comunism si nu mi s-a dat decat o fotocopie dupa diploma. Am inteles ca erau si ceva premii consistente dar politica Casei pionierilor si soimilor patriei era alta... Alte vremuri, n-am mai pictat demult, sper sa o fac cu Antonia!

Floricica Nou Venita flo75's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2008
    Postari in forum
    162
    foarte frumos, dar din pacate imi lipsește talentul

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Va felicit fetelor care sunteti talentate.
    intra-advar frumos mod de relaxare..

Floricica Nou Venita dorris's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2007
    Postari in forum
    81
    Buna fetelor, da, e o ocupatie frumoasa care iti aduce multa satisfactie sufleteasca in primul rand. Probabil e aceeasi relaxare pe care o simt barbatii la pescuit :D Si eu pictez. Dar eu pictez mobilier sasesc pictat manual si camere pt copii si mai putina pictura de interior cum face loredana. Tablouri nu lucrez, nu imi permite timpul.

@loredana, ti-am studiat website-ul, felicitarile mele, lucrezi foarte frumos si curat, ai o mana de poezie.

Floricica Nou Venita kryss's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2008
    Postari in forum
    1
    nu pictez in adevaratul sens al cuvantului.nu stiu ce m-as face fara creion... prefer sa spun ca desenez.mi se pare mai corect spus.si ma descurc bine.am un caiet mare pe care desenez si mi-am propus ca dupa ce il termin sa imi fac propria mea serie manga(benzi desenate).am trecut deja de jumatate.poate parea copilaros dar mi-au placut dintotdeauna animeurile(desenele animate)este cava ce nu as putea schimba la mine si nici nu as vrea.visez ca atunci cand voi avea propria mea familie sa i desenez copilului meu

Floricica Novice marielena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2008
    Postari in forum
    330
    lucrez intr-un centru de plasament...cu cativa ani in urma pictam impreuna cu copiii icoane pe sticla(cu acuarele);am pictat si peretii salilor din centru dar mai intai creionam dupa care pictam - am facut pe un hol mare povestea "alba ca zapada",cu fiecare scena a ei, iar prin dormitoare diverse personaje de poveste......sunt mandra ca in timp s-au pastrat bine iar copiilor le-a facut placere sa ma ajute...

Floricica Novice marielena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2008
    Postari in forum
    330
    felicitari loredana, am vizitat site-ul , intradevar talentul tau este remarcabil....

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    loredana ,felicitari ,superb.......fara cuvinte ,ce imaginatie bogata ai.
    fetelor stie vreuna dintre voi ceva despre pictarea icoanelor ?eu tare as vrea sa ma apuc sa fac (atat cat ma pricep eu) dar ma omoara teoria ,stiu ca sunt niste reguli care trebuiesc respectate si tare as vrea sa stiu si ce fel de vopsele sunt indicate.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    am pictat si voi mai picta.
    sper sa imi fac timp dupa ce vor mai creste copilasii.
    am facut liceul de arta,pictura.
    imi place sa pictez icoane pe sticla.
    iata prima mea icoana,facuta in cls a 12-a
    Sfantul Ierarh Nicolae

Maica Domnului cu pruncul, dupa cativa ani de la terminarea facultatii...

nu sunt singurele icoane pictate,am mai pictat.
    am avut si o mini expozitie la liceul unde am predat dupa terminarea facultatii.

este foarte relaxant,bine trebuie sa ai si inclinatii si sa iti si placa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari