Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046

Nelamurit Ce hobby-uri aveti? Va aduc hobby-urile venituri suplimentare?

Mie imi place sa fac fotografii, sa citesc, sa crosetez, sa ma ocup de flori, sa stau pe net. Multe din ele pot aduce venituri suplimentare insa nu le-am considerat ca un venit, dar tind sa le gandesc acum asa. Voi ce hobby avet? Va aduc ceva venituri?

Poate ca va intereseaza si alte subiecte deschise de mine:

Mos Nicolae si Mos Craciun, ce aveti in tolba?

Ce cursuri sunt potrivite pentru copiii?

Ce vrei sa te faci cand vei fi mare?

Ce aparatura va ajuta in casa?

Cum iti implici familia in treburile din gospodarie?

Care este modul vostru de a petrece timpul liber?

Tineti post?

Ce gatim de sarbatori?

Ce hobby-uri aveti? Va aduc venituri suplimentare?

Casa sau apartament? de ce?

Cum v-ati cunoscut jumtatea?

Ce regrete aveti?

Relatia parinti copii

Dar si subiecte mai vechi:
    Parintii de ingerasi in perceptia celorlalti

Sa nu fugim de ei ba mai mult sa ii ajutam

Copi cu copil

Cu rau e rau, dar mai rau e fara rau

Parintii si viitorul ginere sau viitoarea nora

Selectia naturala versus interventia medicala

O noua sarcina dupa o nastere prematura

De asemenea mai recomand un topic deschis in urma cu 1 an de o mamica de pe forum. As vrea sa aduc acel subiect in atentia mamiclor si viitoarelor mamici pentru ca acest forum este forumul meu de suflet si din pacate aici nu prea gasesc informatii utile despre acest subiect care ma intereseaza atat de mult Trombofilia si Sindromul Antifosfolipidic

Si un topic mai special cel al membrilor din Satu Mare va asteptam pe topic si speram sa ne intalnim si personal, sa facem un grup de prieteni care sa cuprinda atat mammici si tatici de bebelusi si copii mai mari sau mai mici, cat si gravidute si aspirante din Satu Mare

Dar si grupuri deschise de mine.
    Mamici de ingerasi
    Toate mamicile care au avut copii, dar Dumnezeu i-a iubit prea mult si i-a luat la El mult prea devreme

Nasterea prematura
    Invit toate mamicile care au nascut prematur (sau stiu povestea unui prematur) pentru a discuta pe aceasta tema. Chiar daca finalul povesti a fost fericit sau nu.

Sindromul Down si alte sindroame - Dublu, Triplu Test si amniocenteza
    Sindromul Down Puteti aici impartasii tot ce e legat de sindromul Down sau alte probleme. De asemenea informatii legat de dublu test, triplu test si amniocenteza.

Sotii nostri - oamenii din spatele nostru
    Ai un sot minunat - de ce sa nu recunosti sa i-o spui si lui. Sa ii spui te iubesc, sa il mangai cand si el sufera, sa ii fi si tu sprijin lui.

Trombofilia in sarcina
    Trombofilia problema neglijata de medici, una din cauzele pierderilor recurente de sarcina in luna mica de sarcina si una din cauzele opririi in evolutie a sarcinii oricand pe parcursul celor 9 luni.

Si poate vor mai urma.

Va astept la discutii si pareri.
    Modificata de paulici; 20.11.2010 la 10:32:32.

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de lavgo26 Vezi mesajul
    Eu am un hobby - internetul. Am incercat sa imi aduca venituri suplimantare si am reusit. Daca doriti sa aflati mai multe despre asta, trimiteti un mail pe adresa lavgo26@yahoo.com si va voi trimite detaliile.
    Da, si internetul este un hobby, dar poate ne dai putin mai multe detalii.

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de lavgo26 Vezi mesajul
    Eu am un hobby - internetul. Am incercat sa imi aduca venituri suplimantare si am reusit. Daca doriti sa aflati mai multe despre asta, trimiteti un mail pe adresa lavgo26@yahoo.com si va voi trimite detaliile.
    Vrajeala

mesaj prea scurt, tot prea scurt

cristina elena
    Guest
    Paula au mai fost asemenea anunturi pe forum, acum chiar nu stiu unde sa caut, dar sunt un mare fass
    Nu a primit nimeni bani, eventual ceva virusi in calculator.

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    Paula au mai fost asemenea anunturi pe forum, acum chiar nu stiu unde sa caut, dar sunt un mare fass
    Nu a primit nimeni bani, eventual ceva virusi in calculator.
    Si eu m-am gandit la asta. Tocmai de aceea nici nu am trimis mail, ca e f simplu si am postat aici raspuns.

Tu ai ceva hobby?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cand aveam mai mult timp imi placea sa cos, gen cross-stich. Faceam chestii minuscule (gen pernite decorative, la care le puneam dantelute, fundite, etc), si le dadeam cadou. Nu imi aduceau bani, dar erau niste cadouri dragute si personalizate, mai ales pt fetite si copii mici (si scuteam bani astfel). Imi placea sa creez jocuri (din acelea tip "nu te supara frate" sau "piticot"- adica luam trei cartoane mari A3, le lipeam unul de altul cu scoch ca sa fac o plansa si mai mare, apoi desenam un drum lung si intortocheat pe care il imparteam in patratele si il numerotam, iar in locurile ramase libere desenam- cam naiv- niste chestii care aveau cate un plic atasat, si acolo copilul primea niste sarcini. Jocuri din astea foloseam des pe la prega la engleza, dar le faceam si la copii ca si cadouri sau premii). Imi place sa citesc, dar asta nu aduce bani:O). Sa traduc- dar asta nu e un hobby, e mai mult un job- am invatat multe lucruri ca si translator. Mi-am pictat niste scaune (f amatoresc, dar m-am relazat f mult). Voi?

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de paulici Vezi mesajul
    Tu ai ceva hobby?
    Da, vezi tot aici la hobby, subiectul cu goblen.
    Sunt pasionata de coaserea goblenurilor!

Floricica Nou Venita rock15's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.05.2010
    Postari in forum
    1
    salut, numele meu Alina si am o fetita de 14 luni. [bibe] Acum ca suntem mai multi si banutii nu ne mai ajungeau la fel. Asa ca m-am gandit sa caut ceva, o activitate din care as putea face ceva banuti de acasa. Am gasit un site Trivago.ro care este pentru iubitorii de caltorii. Aici am gasit o multime de chestii interesante, plus ca imi pot incarca pozele si pot scrie opinii despre calatoriile mele. Particip la tot felul de actiuni si pentru asta castig si ceva banuti. Plus ca pot gastiga si vouchere de hotel daca particip la actiuni speciale. Daca o tin tot asa imi pot strange bani pt urmatorul concediu. Daca esti o iubitoare de calatorii si vrei sa-ti strangi si ceva banuti eu zic ca nu-i o idee rea

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Imi place fotografia(tul) . Deocamdata nu

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Am si eu un hobby, musai sa ma laud cu el - cos, brodez, fac aplicatii din material textil.
    Incerc sa il fac sa aduca ceva venituri... pe hobbyul asta al meu
    BAHAMA MAMA

Floricica Avansata migamo's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2008
    Postari in forum
    2.005
    Din fotografie nu am scos bani. Poate, pe viitor.. Am fotografiat evenimente (nunti, botezuri) ale prietenilor, dar nu contra-cost.
    Fetelor, daca aveti vreodata nevoie, si nu va permiteti un fotograf - si daca si eu am timpul necesar - puteti apela la mine cu incredere.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari