Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Ce film/piesa de teatru v-a influentat cel mai mult si in ce mod?

Eu din pacate spre rusinea mea nu am fost niciodata la o piesa de treatru, exceptand faptul ca in clasa a 7-a am participat la una.
    Filmul care pot spune ca m-a influentat cel mai mult a fost: A walk to remember care m-a marcat profund prin faptul ca atunci cand iubim o facem pentru toata viata si indiferent de obstacolele sau impedimentele care apar ea tot acolo ramane.
    Acest film mi-a demonstrat ca uneori e bine sa fim mai buni nu doar cu noi si cu ceilalti si ca trebuie sa pretuim mai mult acele momente fericite din viata noastra.
    Un alt film care iarasi m-a impresionat a fost If only, sau The premonition parca asa i se spune care amandoua se aseamana intr-un anume mod si anume curajul de a lupta pentru cel/cea pe care o iubesti.

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    ca film imi place foarte mult devdas

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    The Adjustment Bureau merita vazut...

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    piesa de teatru : Tamerlan cel Mare . de ce ? ca am jucat in el
    film : aici chiar e greu, mi-au placut extraordinar si a Walk to Remember si Fantoma de la Opera, pana si 50's first dates m-a impresionat intr-un anume fel...iar zilele trecute l-am vazut pe ala cu cainele akita ( Haitchi parca se numea ) care m-a dat complet peste cap, am plans la el ceea ce e mare lucru eu ne mai plangand de cand eram insarc si aveam probleme cu sarcina, si am plans si noaptea cand a venit sotu acasa si m-am apucat sa ii povestesc , poate si pt ca am avut 2 caini care mi-au murit ( exact inainte sa aflu ca sunt insarc ) si de care ma apucase doru maxim. sa nu radeti de mine
    Modificata de larisa2000; 23.03.2011 la 00:57:28.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    "PAtimile lui Hristos", regizor Mel Gibson

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Eu din pacate spre rusinea mea nu am fost niciodata la o piesa de treatru, exceptand faptul ca in clasa a 7-a am participat la una.
    Filmul care pot spune ca m-a influentat cel mai mult a fost: A walk to remember care m-a marcat profund prin faptul ca atunci cand iubim o facem pentru toata viata si indiferent de obstacolele sau impedimentele care apar ea tot acolo ramane.
    Acest film mi-a demonstrat ca uneori e bine sa fim mai buni nu doar cu noi si cu ceilalti si ca trebuie sa pretuim mai mult acele momente fericite din viata noastra.
    Un alt film care iarasi m-a impresionat a fost If only, sau The premonition parca asa i se spune care amandoua se aseamana intr-un anume mod si anume curajul de a lupta pentru cel/cea pe care o iubesti.
    si mie mi-a placut mult "A walk to remember"....e tare trist..........dar te pune pe ganduri

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu ma inscriu pe lista celor pe care i-a marcat A walk to remember. Este un film extraordinar. La fe de bun este si The notebook, un film care la fe m-a marcat

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    wow,,,, pai am lista intreaga de piese de teatru care m-au marcat
    Moartea unui comis voiajor, la Bulandra cu Victor Rebengiuc si Mariana Mihut
    Casatoria cu V. Rebengiuc, Mariana Mihut, Irina Petrescu
    Mamouret cu Tamara Buciuceanu
    Noiembrie la National cu Olga Tudorache
    Regina Mama la National cu Olga Tudorache si Marius Bodochi
    Portretul Doamnei T - Olga Tudorache la Teatrul Nottara
    Egoistul cu Radu Beligan, Marin Moraru
    Toti fii mei cu Victor Rebengiuc
    Tache, Ianche si Cadar cu Beligan, M. Moraru si Gheorghe Dinica
    A sfarsit cum a incepu cu Mihai Constantin
    dar cea mai recenta piesa care m-a marcat, nu pe care am vazut-o a fost la Teatrul Bulandra Íscar si Tanti Roz cu Oana Pellea si Marius MAnole
    Imi e greu sa fac un top 3, sunt o lectie de viata fantastica

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Noua ne place sa mergem la Teatrul "Masca". Mergem impreuna cu copiii, la toate spectacolele la care pot merge si copiii, atat la teatru cat si la spectacolele pe care ei le sustin in parcuri sau la metrou.
    Iar ca filme, am vazut in ultima vreme "Invictus" si "Discursul regelui" si mi-au placut foarte tare. Mi-au placut, in primul rand, pentru ca scot in evidenta altfel de eroi decat cei din marea majoritate a filmelor. Sunt niste eroi de o maniera mai subtila, mai puternici si mai motivati si motivanti decat toti eroii din filmele de actiune. Ati vazut filmele? Voua cum vi s-au parut?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari