Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    cand eram gravida am citit si am tot citit .. apoi nu am mai avut timp deloc .. acum ca m-am mai obisnuit cu programul as vrea sa mai citesc dar nu mai stiu ce ... dati-mi va rog niste idei .. ce carti bune ati citit si v-au placut!

Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    fetelor ... nici un raspuns.. sa inteleg ca mamicile numai au vreme de citit ..

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Buna, excelent topic!!! In ultima luna de sarcina am gasit Henry Miller, si imi era tare dor sa il recitesc, ca nu-l mai citisem din facultate. Dar l-am facut uitat pe noptiera, ca din cauza hormonilor nu era o lectura prea indicata :)) Asa ca am recitit Sexus dupa ce am nascut.
    De citit nu am citit nimic nou de cand cu asta mica, prefer sa recitesc, in felul asta sunt frustrata cand ma intrerupe! I-am citit Frumosii invinsi al lui Leonard Cohen, ii place sa imi auda vocea.
    Am mai citit Sarcina, nasterea si nou-nascutul, dar carti despre bebeloi cred ac toate avem prin preajma in perioada asta :))
    Eu lucrez acasa, fac traduceri, si de vreo 3 saptamani am foarte multe, asa ca nu a mai fost timp. Voi ce mai cititi?

Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    in sfarsit cineva :) ... am sa incerc sa le iau sa le citesc si eu dc spui ca ti-au placut .. eu am inceput "the lost diary of DOn Juan" de Douglas Carlton .. pana acum imi place ...

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Cred ca poezii e cel mai indicat sa citim in perioada asta. In plus, le place si lor!!!

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    eu citesc acum o carte fooarte buna...poate ati citito deja!
    se numeste AMINTESTE-TI CAND... de Judith McNaught!
    daca nu ati citito poate o veti rasfoii!

Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    eu citesc acum o carte fooarte buna...poate ati citito deja!
    se numeste AMINTESTE-TI CAND... de Judith McNaught!
    daca nu ati citito poate o veti rasfoii!

Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    ++imi cer scuze dar apasa micuta mea pe aici pe tastatura si s-a postat de doua ori!sorry

Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    avem doar 2-3 mamici ce mai citesc :) ... speram sa fie mai multe mamici sa isi dea cu pararea :) ... adevarul este ca ... cu cei mici cam greu sa te imparti intre atatea...

Guest
    e-adevarat ca nu mai avem timp si de citit:(( cred ca daca n-am sta in fata computerului asa mult, ar mai ramane timp si pentru rasfoit o carte, doua:))

ultima carte pe care am citit-o a fost Codul lui Da Vinci...f.fumoasa, nici nu se compara cu filmul1

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    tare faza cu cele cateva mamici care citesc...
    am o pasiune pentru carti de mica,o biblioteca foarte bogata...dar timp..ioc..
    am citit pana sa intru la liceu zilnic..nici in facultate nu mi-am uitat marea pasiune,cum prindeam un ban imi cumparam carti si nu doar sa ma uit la coperti..de cand s-a nascut copilul meu,in 2 ani abia am reusit sa recitesc ceva preferate...iar acum ca m-am reintegrat in munca nu mai am timp nici sa deschid macar o carte,din pacate...

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari