Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642

Ce ati face daca...?

Fiecare ne confruntam cu situatii in fata carora reactionam diferit. Propun acest joc pentru a gasi raspunsuri la astfel de situatii.

Spre exemplu: Ce ati face daca parintii tai nu ii suporta pe ai lui,iar tu trebuie sa ii inviti pe ambii la o petrecere?

Propun ca cel care imi raspunde sa intrebe si el ceva...si tot asa

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    nteresant subiect mussete :)))
    i-as pune la aceeasi masa cred sa se descurce.. sunt adulti si cred ca probleme ar trebui rezolvate...la mine e cazul ceva de genul :)))
    ce ati face daca soacra ar veni la fiecare 2 zile in "vizita" (inspectie)?

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    nteresant subiect mussete :)))
    i-as pune la aceeasi masa cred sa se descurce.. sunt adulti si cred ca probleme ar trebui rezolvate...la mine e cazul ceva de genul :)))
    ce ati face daca soacra ar veni la fiecare 2 zile in "vizita" (inspectie)?

la aceeasi masa???

As ignora venirea ei...daca ma calca pe coada i-as spune "femeie mai stai la casa ta!"

Ce ai face daca maine te-ai trezi batrana?
    Modificata de Musette; 24.02.2013 la 17:23:16.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    brrrrrrr... m-as culca la loc de atatea ori pana ma trezesc macar la varsta pe care o am acum! :))))))))))))

ce ai face daca ai afla ca cea mai buna prietena e inselata de sotul ei si ai avea dovezi in aceasta privinta?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    I-as spune. I-as arata si dovezile. E decizia ei cum va vrea sa continue.

Ce ai face daca ai gasi pe jos un portofel cu bani?

Floricica Nou Venita boca.iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    94
    L-as duce la politie!Ce ai face daca ai surprinde educatoarea/invatatoarea lovindu-ti copilul?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Pentru Silvia Popa - Daca as raspunde ca l-as pastra, nu ar fi nici etic, nici frumos, asa ca spun ca l-as preda la Politie.. (raspuns echivoc in stil doctor House..)

Pentru Boca.Iulia - Daca ar fi vinovat copilul meu, l-as pune sa ii ceara EL scuze.. Daca nu ar fi vinovat, as pune-o pe EA sa ii ceara scuze si va trebui sa accepte si ea o palma din partea mea..

I get to ask the next question..

Participati la un concurs. 7 zile pe o insula pustie, fara urma de civilizatie si/sau tehnologie, in Pacific. Aveti dreptul la un singur obiect personal. Ce obiect alegeti: sapun, cutit, chibrituri?
    Modificata de dalicris; 24.02.2013 la 21:35:34.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Cutit, desigur!

Ce ai face daca ai fi invizibil pentru o zi?

Floricica Nou Venita boca.iulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    94
    As "vizita" toti "prietenii" sa vad ce discuta despre mine in lipsa mea.Mi-as satisface multe alte curiozitati, as cauta sa aflu informatii la care de obicei nu am acces.
    Ce i-ai raspunde "pestisorului de aur" care ti-ar propune sa iti indeplineasca o singura dorinta?

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    Hmm......o singura dorinta....pai dorinta ar fi ca mai vreau inca trei dorinte,am dreptul e dorinta mea,

ce ai face daca toata familia lui ar fi impotriva ta si trebuie totusi sa va intalniti zilnic?

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de boca.iulia Vezi mesajul
    L-as duce la politie!Ce ai face daca ai surprinde educatoarea/invatatoarea lovindu-ti copilul?
    cred ca as inebuni,daca vrea copii ca sa-i loveasca nu are decat sa-si faca iar daca copilul e rau trebuie sa ma anunte pe mine nu sa-l loveasca care poate eu singura nu l-am lovit niciodata,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari